komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 15 października 2019

Jadwigi, Teresy

Zabawy z gęstością – warsztaty naukowe dla dzieci

wtorek, 17.9.2019 14:28 , komentarze: 0 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Tęczę w probówce, kolorowe bąbelki oraz nurka Kartezjusza będzie można zobaczyć 21 września w Centrum Handlowym Auchan Bielany. Na zajęciach z cyklu „Akademia małych odkrywców” dzieci poznają zagadnienia związane z gęstością substancji i obejrzą barwne eksperymenty. Wstęp bezpłatny. 

Która substancja charakteryzuje się większą gęstością, olej czy woda? Czym różnią się od siebie gęstość i lepkość substancji? Na podobne pytania znajdą odpowiedź dzieci odwiedzające 21 września Centrum Handlowe Auchan Bielany. Zajęcia będą skupione na gęstości substancji, a skomplikowane zagadnienia zostaną wyjaśnione w prosty i zabawny sposób, tak aby przemówić do wyobraźni maluchów. Uczestnicy zajęć wykonają własnoręcznie tęczę w probówce, kolorowe bąbelki oraz nurka Kartezjusza. 

„Akademia małych odkrywców” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia naukowe z zakresu fizyki lub chemii. Udział w każdym z nich jest nagradzany pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Za udział w czterech spotkaniach można otrzymać pluszowy piórnik, w sześciu spotkaniach – mały zestaw plastyczny, w ośmiu – duży zestaw plastyczny. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, będą mogli odebrać zestaw naukowy „Mały geniusz”.

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 21 września w Centrum Handlowym Auchan Bielany przy ul. Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 12:00
czwartek, 19.9.2019 08:00
czwartek, 19.9.2019 06:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele