komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

Zaatakowali 78-latka bo ten zwrócił im uwagę. Chwilę później zostali aresztowani

sobota, 11.5.2019 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1310
kategorie artykułu:

Dwóch mężczyzn napadło w centrum miasta na starszego mieszkańca Wrocławia. Przestępcy zaatakowali 78-latka, który zwrócił im uwagę, aby nie pili alkoholu pod jego blokiem. Ukradli również jego plecak, w którym znajdowała się znaczna ilość gotówki oraz rzeczy osobiste. Po chwili byli już w rękach funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

       Fot. Pixabay

Wrocławscy policjanci podczas pełnionej służby mają do czynienia z różnymi osobami i o różnym stopniu moralności. Niektórzy popełniają drobne wykroczenia, inni poważne przestępstwa. Co jednak można powiedzieć o moralności osób, które napadają na bezbronne starsze osoby, tylko dlatego, że zwrócono im uwagę? Właśnie z takim zdarzeniem mieli do czynienia wrocławscy wywiadowcy kilka dni temu.

Funkcjonariusze patrolując wieczorem centrum Wrocławia otrzymali polecenie, aby udać się na jedną z uliczek Starego Miasta. Kiedy przybyli na miejsce okazało się, że oczekuje na nich 78-latek, który został pobity przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Starszy pan opowiedział policjantom, że zwrócił im uwagę, aby nie pili alkoholu w podwórku pomiędzy blokami. Wtedy mężczyźni zaczęli obrzucać starszego wrocławianina inwektywami. Jednak nie skończyli na agresji słownej.

W pewnej chwili jeden z mężczyzn mocno popchnął 78-latka, który upadł na ziemię, jednocześnie wypuszczając trzymany w ręce plecak. Wtedy agresorzy chwycili upuszczony przedmiot i uciekli. W plecaku były rzeczy osobiste starszego mężczyzny, 3000 złotych oraz dokumenty.

Wywiadowcy dzięki podanym przez poszkodowanego rysopisom już po kilku minutach odnaleźli sprawców przestępstwa. 33-latek oraz 30 latek zostali zatrzymani na jednej z głównych ulic miasta. Policjanci ujawnili przy nich zarówno plecak, jak pozostałe rzeczy utracone przez starszego pana. Poszkodowany mężczyzna potwierdził, że to właśnie oni zaatakowali go. Okazało się, że przestępcy zdążyli już wydać część ukradzionych pieniędzy kupując alkohol w pobliskim sklepie.

Mężczyźni zostali zatrzymani oraz przewiezieni na komisariat. Do poszkodowanego 78-latka musiała zostać wezwana karetka pogotowia, ponieważ mężczyzna poczuł się źle, prawdopodobnie z powodu stresu spowodowanego całym wydarzeniem.

Warte podkreślenia jest to, iż podczas czynności zatrzymani mężczyźni nie wykazali żadnej skruchy.  Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 15:12
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki