Zaatakował kierowcę autobusu MPK i uciekł. Teraz 44-latek został zatrzymany

poniedziałek, 19.9.2022 09:35 115 0

Policjanci z Wrocławia w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali mężczyznę mającego związek z uszkodzeniem ciała kierowcy MPK, do którego doszło w piątkowy wieczór na terenie dzielnicy Fabryczna. Zebrane materiały oraz przekazany szybko monitoring z kamer autobusu pomogły w identyfikacji napastnika. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz udział zatrzymanego w tym zajściu.

W piątek 16 września, w godzinach wieczornych, doszło do ataku na kierowcę autobusu MPK. Mężczyzna, który podróżował autobusem linii 112, po wyjściu z pojazdu z niewiadomych przyczyn zaczął uderzać pięścią w szybę pojazdu. Widząc to, kierowca autobusu wyszedł, żeby zwrócić mu uwagę i wtedy ten mężczyzna zaczął go szarpać oraz zadawać uderzenia i kopnięcia. Następnie oddalił się. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego z obrażeniami ciała do szpitala.

Powiadomieni o wszystkim wrocławscy policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zabezpieczono na miejscu popełnienia przestępstwa ślady i dowody. Dzięki szybkiemu przekazaniu monitoringu przez prezesa MPK funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem podejrzewanego o ten czyn.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów oraz wielu czynności sprawdzających i własnego rozpoznania zidentyfikowali napastnika. Intensywne działania operacyjne funkcjonariuszy z komendy miejskiej oraz KP Wrocław-Fabryczna doprowadziły do zatrzymania 44-letniego mężczyzny podejrzewanego o ten czyn.

W tej chwili trwają dalsze czynności w tej sprawie.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)