komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Za nami 9 dzień sezonu wyścigowego na Partynicach. Przyszły tłumy! [ZDJĘCIA]

poniedziałek, 19.8.2019 14:29 , komentarze: 0 , odsłony: 526
kategorie artykułu:

Blisko pięć tysięcy widzów oklaskiwało zmagania jeźdźców w niedzielę 18 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W najważniejszych gonitwach dnia zwycięzcy toczyli walkę do samego celownika. W gonitwie o puchar Stadniny Koni Wiśnicz ogier Pride o pół długości pokonał Enero, natomiast w wyścigu o puchar Lotto najlepsza, po fascynującym finiszu, okazała się klacz Witalia. Publiczność poza zmaganiami koni miała okazję również podziwiać zabytkowe pojazdy, które przyjechały na tor ze zlotu Motoclassic Wrocław. Na kolejne wyścigi organizatorzy zapraszają 8 września na najważniejszy dzień sezonu – Wielka Wrocławska & Gentleman’s day.

Mityng otworzyły dwulatki – poprowadziła Ne rida (Karolina Dynarowska), ale po wyjściu stawki na finiszową prostą nieco osłabła, a rozpędzać się zaczęła I Belive In Angels (Jakub Pavlicek) i ze znaczną przewagą jako pierwsza minęła celownik. Drugie miejsce obroniła Jagudka (Natalia Hendzel), a trzeci był Minister Wojny (Dmitry Petryakov). Zwycięską klacz trenuje Wojciech Chaboski.

W pierwszej z gonitw dla koni arabskich na prowadzeniu usadowiły się dwa konie, Afran (Karolina Dynarowska) i Echra (Natalia Hendzel), tuż za tą dwójką galopowała Dianora (Petro Nakoniechnyi). Na końcowej prostej odpadł Afran, a finisz rozpoczęła Tracja (Małgorzata Kryszyłowicz), która stoczyła walkę o zwycięstwo z Dianorą, zyskując na celowniku niewielką przewagę nad rywalką, trzecia przybiegła słabnąca Echra. Trenerką zwyciężczyni jest Małgorzata Kryszyłowicz.

Porywającą walkę w następnej gonitwie stoczyły Witalia (Konrad Brygier), która prowadziła niemal od startu i jeszcze na 100 m przed celownikiem miała przewagę nad resztą stawki, i Czarna Perła (Karolina Dynarowska), która mocno przyspieszyła w samej końcówce. Ostatecznie Witalia obroniła pierwsze miejsce, ale tylko o pół długości przed rywalką, na trzecie finiszowała niespodziewanie Dorena (Dmitry Petryakov). Zwycięską klacz trenuje Małgorzata Kryszyłowicz.

Nagrodę SK Wiśnicz wygrał Pride (Ulan Kozhomkulov), który podyktował tempo, ale walkę o zwycięstwo musiał stoczyć z Enero (Karolina Dynarowska), który nie odstępował go na krok i którego pokonał tylko o pół długości. Trzecia w niewielkim odstępie za czołową dwójką przybiegła Piękna Panna (Małgorzata Kryszyłowicz). Trenerką zwycięzcy jest Justyna Domańska.

Połowa z 10-konnej stawki trzyletnich i starszych folblutów w krótkich odstępach zameldowała się na celowniku piątej gonitwy. Pierwszy zaraz po starcie na czele znalazł się Shuri (Jakub Pavlicek), na przeciwległej prostej zmienił go na pozycji lidera Trim (Ulan Kozhomkulov). Od początku finiszowej prostej Trim atakował, Shuri bronił się, goniły Ruler In Pink (Natalia Hendzel), Story Of Spirit (Kamila Maryniak) i Black Beauty (Małgorzata Kryszyłowicz). Shuri ostatecznie obronił pierwsze miejsce o krótki łeb przed Trimem, trzecia o jedną długość była Ruler In Pink, czwarty o szyję Story Of Spirit i piąta o jedną długość Black Beauty.

Kolejny emocjonujący pojedynek o zwycięstwo stoczyły w ostatniej gonitwie dnia Aria Sf (Kamila Maryniak) i Katchmeifyoucan (Esentur Turgannaly Uulu). Poprowadził Kayal Al Khalediah (Natalia Hendzel), ale jeszcze przed wejściem w ostatni zakręt zaczął odpadać. W zakręcie na czoło stawki wysunęła się Katchmeifyoucan, za którą podążył Aria Sf i po wyjściu na prostą nieznacznie wyprzedził rywalkę. Ta jednak nie poddała się i w samym celowniku okazała się lepsza o szyję.

Foto. Agata Władyczka 

 

Wasze komentarze

środa, 30.9.2020 15:00
środa, 23.9.2020 13:26
poniedziałek, 21.9.2020 12:16
czwartek, 17.9.2020 13:53
środa, 16.9.2020 13:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki