komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 21 września 2019

Jonasza, Mateusza

Za nami 5 edycja charytatywnej sztafety Wrocław Business Run

wtorek, 10.9.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 254
kategorie artykułu:

Aż 3,5 tysiąca biegaczy wzięło udział w charytatywnej sztafecie Wrocław Business Run. Piąta edycja tego wydarzenia okazała się rekordowa nie tylko pod względem liczby uczestników, ale także zebranych pieniędzy.

Dla pięciu beneficjentów z Wrocławia 8 września 2019 r. pozostanie datą wyjątkową. To właśnie tego dnia przedstawiciele lokalnego biznesu, wraz z prezydentem Jackiem Sutrykiem czy reprezentacją piłkarskiego Śląska Wrocław, połączyli siły w szczytnym celu, jakim było zebranie środków na protezy i rehabilitacje dla potrzebujących. Łącznie udało się zebrać rekordową sumę – aż 253 984 zł, która trafi do podopiecznych Fundacji Poland Business Run.  

Wydarzenie oficjalnie rozpoczął prezydenta Wrocławia, który wraz z pracownikami urzędu miasta zdecydował się na uczestnictwo w sztafecie. Przed samym startem biegacze mogli wziąć udział w rozgrzewce, którą poprowadził dla nich Paweł Kołodziej, trener Fitness Tour – partnera treningowego Poland Business Run. Oprócz tego, na wrocławskiej Pergoli na uczestników czekały również inne atrakcje – rozpoczynając od miasteczka food trucków, a kończąc na  Dniu Dawców Szpiku fundacji DKMS. Przez zaledwie kilka godzin wolontariuszom udało się zarejestrować 27 osób, które w przyszłości będą mogły uratować komuś życie. 

W tegorocznym biegu wzięło udział aż 275 firm, a wiele z nich postanowiło wystawić do biegu więcej niż tylko jedną drużynę. 

Każdego roku Wrocław Business Run cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W porównaniu do poprzedniej edycji, w tym roku w charytatywnej sztafecie wzięło udział aż 37 firm więcej. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu, nie tylko udało nam się zamknąć zapisy już na początku sierpnia ale również zebrać rekordową sumę pieniędzy i pomóc nie 4, a aż 5 beneficjentom – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Oprócz pieniędzy zebranych z opłat startowych, w tegorocznej edycji Wrocław Business Run udało się zebrać 2614 zł w ramach akcji „Pomagam bardziej”, w którą mógł włączyć się każdy. Przez cztery miesiące na stronie internetowej biegu można było wpłacać dowolną kwotę na wybraną drużynę, przybliżając ją tym samym do wygrania Żółtej Koszulki Lidera. W tym roku triumfowali przedstawiciele firmy Komunikacja Plus, którzy zebrali aż 1085 zł, przyczyniając się tym do zebrania większej kwoty dla beneficjentów. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki