Za nami 5 edycja charytatywnej sztafety Wrocław Business Run

wtorek, 10.9.2019 11:00 738 0

Aż 3,5 tysiąca biegaczy wzięło udział w charytatywnej sztafecie Wrocław Business Run. Piąta edycja tego wydarzenia okazała się rekordowa nie tylko pod względem liczby uczestników, ale także zebranych pieniędzy.

Dla pięciu beneficjentów z Wrocławia 8 września 2019 r. pozostanie datą wyjątkową. To właśnie tego dnia przedstawiciele lokalnego biznesu, wraz z prezydentem Jackiem Sutrykiem czy reprezentacją piłkarskiego Śląska Wrocław, połączyli siły w szczytnym celu, jakim było zebranie środków na protezy i rehabilitacje dla potrzebujących. Łącznie udało się zebrać rekordową sumę – aż 253 984 zł, która trafi do podopiecznych Fundacji Poland Business Run.  

Wydarzenie oficjalnie rozpoczął prezydenta Wrocławia, który wraz z pracownikami urzędu miasta zdecydował się na uczestnictwo w sztafecie. Przed samym startem biegacze mogli wziąć udział w rozgrzewce, którą poprowadził dla nich Paweł Kołodziej, trener Fitness Tour – partnera treningowego Poland Business Run. Oprócz tego, na wrocławskiej Pergoli na uczestników czekały również inne atrakcje – rozpoczynając od miasteczka food trucków, a kończąc na  Dniu Dawców Szpiku fundacji DKMS. Przez zaledwie kilka godzin wolontariuszom udało się zarejestrować 27 osób, które w przyszłości będą mogły uratować komuś życie. 

W tegorocznym biegu wzięło udział aż 275 firm, a wiele z nich postanowiło wystawić do biegu więcej niż tylko jedną drużynę. 

Każdego roku Wrocław Business Run cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W porównaniu do poprzedniej edycji, w tym roku w charytatywnej sztafecie wzięło udział aż 37 firm więcej. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu, nie tylko udało nam się zamknąć zapisy już na początku sierpnia ale również zebrać rekordową sumę pieniędzy i pomóc nie 4, a aż 5 beneficjentom – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Oprócz pieniędzy zebranych z opłat startowych, w tegorocznej edycji Wrocław Business Run udało się zebrać 2614 zł w ramach akcji „Pomagam bardziej”, w którą mógł włączyć się każdy. Przez cztery miesiące na stronie internetowej biegu można było wpłacać dowolną kwotę na wybraną drużynę, przybliżając ją tym samym do wygrania Żółtej Koszulki Lidera. W tym roku triumfowali przedstawiciele firmy Komunikacja Plus, którzy zebrali aż 1085 zł, przyczyniając się tym do zebrania większej kwoty dla beneficjentów. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz