Z okazji dnia dziecka w Impart Centrum zagrają Czereśnie!

środa, 24.5.2023 11:51 111 0

MPART DZIECIOM zaprasza na najbardziej owocowy koncert dla małych i dużych. 1 czerwca, z okazji dnia dziecka w Impart Centrum przy ul. Piłsudskiego 19 zagrają Czereśnie!

Wyobraźcie sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraźcie sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!

Andrzej Zagajewski to laureat Paszportu Polityki, wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Na liście utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Zespół powstał w 2017 roku w Krakowie. Występują w czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach. Celem artystów jest wzbogacenie sceny muzycznej dla najmłodszych odbiorców. Muzyka to nie tylko sposób na relaks i dobrą zabawę, ale przede wszystkim element pobudzający rozwój każdego, szczególnie młodego człowieka – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. Do tej pory nagrali trzy płyty długogrające: „Ale wrzawa!”, „​​​​​​​Pestki”, „​​​​​​​Sport to zdrowie”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)