XXII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim

piątek, 9.9.2016 09:58 2403 0

W dniach 2-4 września w scenerii pięknych Gór Stołowych już po raz dwudziesty drugi odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim. W zawodach wystartowali ratownicy ze wszystkich grup regionalnych GOPR, czescy ratownicy z Gór Orlickich oraz Izerskich, niemieccy ratownicy Bergwachtu, ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, ratownicy z KGHM Polska Miedź S.A. oraz reprezentacje jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Gdyni, Bydgoszczy, Warszawy, Opola i z Lublina. Spośród 25 drużyn w zawodach udział wzięła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu składająca się z zawodników KM PSP JRG 9: asp. Pawła Grądeckiego, mł. ogn. Miłosza Więcławskiego oraz mł. ogn. Marcina Suszczyńskiego.

Trasa zawodów składała się z podbiegu na Szczeliniec Wielki, gdzie umiejscowione były konkurencje techniczne wymagające wykorzystania technik alpinistycznych i taternickich. Do poszczególnych etapów trasy zaliczały się m.in. zjazd oraz podejście przez przepinki, pokonanie mostu „T” w dół czy dojście i ewakuacja poszkodowanego, który „stracił przytomność” podczas podchodzenia na linie. Jak co roku poziom zawodów był bardzo wysoki a pokonanie trasy wymagało od ratowników bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego i przede wszystkim wysokich umiejętności specjalistycznych.
W tych niezwykle trudnych i wymagających zawodach zespół nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce zarówno w kategorii służb spoza ratownictwa górskiego jak i w kategorii open. Pełne wyniki zawodów T U T A J.

źródło: SM Wrocław 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)