XI Wrocławskie Forum Kobiet – dzień inspiracji i rozwoju

poniedziałek, 26.5.2025 10:39 165 0

10 czerwca 2025 r. Wrocławskie Centrum Kongresowe w Hali Stulecia zamieni się w przestrzeń inspiracji i rozwoju dla kobiet z całego Dolnego Śląska. Tego dnia odbędzie się XI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet – całodniowe, bezpłatne wydarzenie pełne inspirujących wystąpień i dyskusji o kobiecym przywództwie, rozwoju osobistym i zawodowym, nowych technologiach, zdrowiu oraz mindfulness.

XI Wrocławskie Forum Kobiet, organizowane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, to kontynuacja inicjatywy powołanej z myślą o tworzeniu przestrzeni dla aktywnych, świadomych kobiet. Jego celem jest integracja kobiecego środowiska Dolnego Śląska, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Forum dodaje uczestniczkom odwagi do działania i ciągłego rozwoju – zarówno osobistego, jak i zawodowego – niezależnie od wieku, branży czy zajmowanego stanowiska. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło pół tysiąca uczestniczek!

Z roku na rok widzimy, jak wiele kobiet pragnie nie tylko się rozwijać, ale też wnosić realny wpływ na otaczającą rzeczywistość – w biznesie, społecznościach lokalnych czy życiu rodzinnym. Ich doświadczenie i perspektywa mają ogromne znaczenie dla kształtowania gospodarczego i społecznego krajobrazu Dolnego Śląska. Wrocławskie Forum Kobiet to największe wydarzenie w regionie poświęcone kobiecemu potencjałowi – przestrzeń, która inspiruje, łączy i dodaje odwagi do działania – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, organizator Forum.

Program tegorocznego Forum to cały dzień pełen inspiracji, refleksji i spotkań z wyjątkowymi osobowościami. Jednym z głównych punktów programu będzie panel dyskusyjny o kobiecym przywództwie i różnorodnych stylach zarządzania, w którym udział wezmą liderki i liderzy z różnych branż: Monika Chudobska (Wiceprezeska Impel S.A.), Magdalena Maria Burnat (Business Advisor, Pracodawcy RP), Agnieszka Han (Członek Zarządu PPF Hasco – Lek S.A.) oraz Maciej Chlebowski (BNP Paribas Bank Polska S.A.).

Wśród prelegentek znajdą się także m.in. Irena Wawrzyniak, Dyrektor Finansowa Vorwerk Polska, która przedstawi praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania finansami w trudnych życiowych sytuacjach. Olga Stempin z Nokia Poland opowie o błędach poznawczych, które wpływają na nasze codzienne decyzje. Agata Skowrońska-Domańska, Wiceprezeska Archicom S.A., przybliży, jak sztuczna inteligencja zmienia sposób, w jaki budujemy i zarządzamy projektami.

Wśród inspirujących spotkań nie zabraknie także rozmowy z dr. Maciejem Kaweckim – jednym z najbardziej rozpoznawalnych popularyzatorów wiedzy o nowych technologiach i prezesem Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. To doskonała okazja, by przyjrzeć się, jak rozwój sztucznej inteligencji i cyfrowych narzędzi wpływa na nasze decyzje, sposób pracy i codzienność – oraz jak odnaleźć się w świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Uczestniczki Forum usłyszą również poruszające historie kobiet, które swoją postawą inspirują do działania. Iwona Guzowska, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie, opowie o sile, determinacji i przełamywaniu barier. Julia Janowska, żeglarka i kierowniczka Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, podzieli się doświadczeniem o pasji i wytrwałości w realizacji życiowych celów.

Dla równowagi ciała i umysłu zaplanowano także praktyki mindfulness, które poprowadzi Marta Migdał – certyfikowana trenerka uważności i współzałożycielka Centrum OpenMind. To doskonała okazja, by w ciągu intensywnego dnia znaleźć chwilę tylko dla siebie i złapać oddech.

XI Wrocławskie Forum Kobiet startuje we wtorek 10 czerwca 2025 roku od godziny 9:30 w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Forum (www.wroclawskieforumkobiet.pl). Organizatorzy zachęcają do jak najszybszego zapisania się – liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)