Wyzwanie rowerowe: Kręć z UMEDEM!

wtorek, 18.5.2021 14:25 271 0

Ruszyła kolejna edycja wyzwania rowerowego „Kręć z UMEDEM!”. Do trzech najlepszych rowerzystów, którzy do 10 czerwca wykręcą najwięcej kilometrów, trafią unikatowe gadżety przygotowane przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Akcja skierowano jest zarówno do studentów, jak i wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy na przekór wirusom wybierają zdrowie.  
 
Rowerowa inicjatywa UMW wróciła w nowej formule. Ponownie zachęcamy do wspólnego wykręcania kilometrów w imię poprawy zdrowia i samopoczucia oraz budowania odporności podczas aktywności na świeżym powietrzu.
 
Aby dołączyć do wyzwania rowerowego „Kręć z UMEDEM!” wystarczy ściągnąć aplikację Strava, która będzie mierzyć przejechane na rowerze kilometry.  Punkty zbierane dzięki aplikacji pozwolą nie tylko utrzymać motywację do ruchu, ale i zdobywać nagrody. Rywalizacja potrwa do 10 czerwca.
 
Do udziału w naszym wyzwaniu zapraszamy także osoby niezwiązane z UMW: studentów z innych uczelni oraz mieszkańców Wrocławia.
 
Ostatni rok utrudniał nam realizowanie ulubionych aktywności fizycznych: biegania, jeżdżenia na rowerze, chodzenia na siłownię czy na basen. Dziś, gdy upowszechnienie szczepień pozwala nam myśleć o powrocie do aktywności, warto pokazać, że sport i rekreacja pomagają dbać o zdrowie. Stąd pomysł powrotu do rowerowej akcji zapoczątkowanej przez Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMW. Tegoroczną edycję, również przy wsparciu STDL, organizuje Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.
 
 – Aktywność fizyczna jest nie tylko najbardziej wydajną formą prewencji chorób cywilizacyjnych, ale także sposobem zabezpieczenia się przed ciężkim przebiegiem Covid-19. Choroby współistniejące zwiększające ryzyko zachorowania, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie, często wiążą się właśnie z brakiem ruchu – mówi prof. Tomasz Zatoński, Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz pomysłodawca Biegu Uniwersytetu Medycznego BUMWRO.
 
„Kręcenie” trwa do 10 czerwca. Aby dołączyć do wyzwania rowerowego wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Strava, dołączyć do klubu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i siadać na rower.
 
Link do klubu: https://www.strava.com/clubs/kreczumedem
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3K6Qy3AVG
Więcej informacji: https://www.umed.wroc.pl/content/wystartowalismy-krec-z-umedem-2021
 
Trzem najlepszym rowerzystom (bądź rowerzystkom), którzy/ które wykręcą najwięcej kilometrów przekażemy premierowe uczelniane gadżety.
 
Współorganizatorem akcji jest Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Medycznego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)