komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Wystawa pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak w Muzeum Architektury

środa, 3.7.2019 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 730
kategorie artykułu:

- Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danej lokalizacji, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia to miejsce od innych. Czasem znajdujemy ją w zastanym otoczeniu czy krajobrazie, czasem łatwiej nam doszukać się jej w szeroko pojętej kulturze czy przeszłości – mówią krakowscy architekci. 

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak – laureaci Honorowej Nagrody SARP za rok 2018, tworzą swoje projekty z myślą o ich funkcjonowaniu w konkretnym miejscu. Część zrealizowanych przez pracownię budynków, wpisuje się w zastany krajobraz, stając się wartością dodaną danego obszaru. Ingerencja w pejzaż odbywa się na zasadzie synergii miejsca z architekturą.

Na wystawie zobaczymy pięć wybranych realizacji autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak. Będą to m.in. fotografie i makiety przedstawiające zrealizowany i nagrodzony Grand Prix Nagrody Roku SARP oraz Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” budynek Hali 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, budynek wielorodzinny z Wrocławia oraz zagospodarowanie Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie.

Wystawa pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak.

6.07-25.08.2019

Wernisaż:

5.07.2019, g. 19:00

Bernardyńska 5 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki