Wystawa plenerowa w Rynku i spotkania towarzyszące

środa, 27.9.2023 14:12 0

Jeszcze tylko przez tydzień (do 8 października) można na wrocławskim Rynku oglądać wystawę plenerową Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni publicznej. Jest to wędrowna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która do Wrocławia przyjechała z Opola, a później prezentowana będzie w Częstochowie.
W ciekawej, przestrzennej formie zaprezentowano na niej najciekawsze polskie murale związane z tematyką żydowską: zarówno losy przedwojenne, czasy Zagłady i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, jak i czas po II wojnie światowej.

Wystawie towarzyszą także wydarzenia o tematyce okołożydowskiej. Odbyły się już oprowadzania po synagodze, debata o polskich Żydach na Dolnym Śląsku po wojnie, przed nami spacer po dawnych żydowskich domach handlowych i lekcja hebrajskiego, a także dwa otwarte wydarzenia, na które nie obowiązują zapisy:

27 września o godz. 17.00 wykład rabina Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu Boaza Pasha zatytułowany "Straszne Dni - od Rosz ha-Szana do Jom Kipur" w swojej prelekcji rabin Pash przybliży tematykę żydowskich świąt, które właśnie się zakończyły; miejsce spotkania: sala w podziemiach Synagogi pod Białym Bocianem

5 października o godz. 19.00 spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim wokół nowej książki "Stramerowie", która dziś ma swoją premierę - jest to kontynuacja losów bohaterów bestsellerowej powieści autora zatytułowanej "Stramer"

Wszystkie wydarzenia są dostępne bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)