Wystartowała siódma edycja Turnieju Wrocław Trophy!

piątek, 5.7.2019 14:00 804 0

Dziś o 9.00 rozpoczął się pierwszy mecz podczas największego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Turnieju Piłkarskiego dla dzieci i młodzieży. Cały wczorajszy dzień sztab organizatorów, wolontariusz przyjmował drużyny z całej Polski, a także z 18 innych krajów, trwały odprawy dla sędziów, trenerów oraz wolontariuszy, a także zakwaterowanie ekip.

Przez trzy dni 200 drużyn z 19 krajów rozegra 650 meczów. Poznamy zwycięzców w dziesięciu kategoriach dla chłopców oraz w dwóch dla dziewcząt. Zawody rozgrywane będą na 22 boiskach o różnych rozmiarach – wymiary dostosowane są do kategorii wiekowych. Areną zmagań będzie Stadion Olimpijski, a także kompleks Oławka.

Z sześciu boisk na kanale Wrocław Trophy na Youtubie transmitowane będą poszczególne mecz. Organizatorzy tak zaplanowali plan transmisji, żeby kibice każdej z drużyn mogli obejrzeć relację ze spotkania. W niedzielę rozegrane zostaną mecze finałowe, odbędzie się także ceremonia medalowa. Każda z drużyn, nawet ta, która nie wywalczyły miejsca na podium będzie mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na scenie. Cały turniej, jak i ceremonie medalowe odbywają się pod patronatem UEFA RESPECT, w związku z tym organizatorzy duży nacisk kładą na rywalizację sportową w duchu fair play, szacunku do kolegów z drużyny i do przeciwnika.

Głównym organizatorem zawodów jest holenderska fundacja Euro-Sportring. Współorganizatorami: Miasto Wrocław, Akademia Wychowani Fizycznego, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, MKS Parasol Wrocław, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Patrona nad turniejem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)