Wyremontują Zamek w Leśnicy. Co zostanie wykonane w pierwszym etapie prac?

wtorek, 2.4.2024 12:04 215 0

 

Miasto zapowiada remont pałacu w Leśnicy, gdzie obecnie działa Ośrodek Postaw Twórczych Zamek. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na remont tarasów oraz piwnic.

Oprócz tego przebudowana ma być instalacja kanalizacji deszczowej. W przypadku tarasów wymienione zostaną żelbetowe stropy, a północna oraz północno-wschodnia część zamku uzyska nowe kazamaty. Przebudowany zostanie również system odwodnienia tarasów i odprowadzenia wód opadowych z poziomu dachu na powierzchniowe. Tarasy zyskają nową posadzkę, przeprowadzone zostanie oczyszczenie konserwatorskie oraz uzupełnienie piaskowcowych nakryw muru balustradowego. Wymienione zostaną odspojone tynki muru balustradowego, a naprawie ulegną zarysowania.

W zakresie kanalizacji konieczne będą prace związane jej wymianą oraz wymianą studni i wpustów. Z kolei w kazamatach, planowana jest wymiana tynków wewnętrznych w pomieszczeniach piwnic traktu południowego na tynki renowacyjne (pod wejściem głównym) - na ścianach, sklepieniach i łękach wraz z malowaniem oraz pracami elektrycznymi (instalacja oświetleniowa, oświetlenia awaryjnego i systemu sygnalizacji pożaru – odtworzenie po wcześniejszym demontażu). Wykonawca szacuje, że prace potrwają 8 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą prac.

W czasie prac obiekt będzie czynny, ale będziemy musieli liczyć się ze zmianami w organizacji pracy. Staramy się również o pozyskanie zewnętrznego finansowania na realizację prac. Ostateczny koszt robót, będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie prac.

źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)