komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

Wyprawka Wrocławska + program Wsparcie na Starcie

czwartek, 31.1.2019 17:48 , komentarze: 0 , odsłony: 428
kategorie artykułu:

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia uroczyście wręczył pierwsze Wrocławskie Wyprawki trzem szczęśliwym rodzinom. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Miejską Biblioteką Publiczną i Urbancard Premium przygotowało pakiety powitalne, które otrzymają rodzice lub opiekunowie prawni wrocławskich dzieci urodzonych po 1 stycznia 2019 r. Zawartość Wyprawki jest tak dobrana, aby upominki były przydatne rodzicom w pierwszych tygodniach życia ich dzieci. Znajdują się w niej śpioszki, maskotka w kształcie krasnala, kocyk, Wrocławski Informator Rodzinny, broszura „Na dobry początek” z kartą biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej, książeczka dla dzieci oraz list gratulacyjny od Prezydenta Wrocławia. Motywem przewodnim Wyprawki jest wrocławski krasnal.


- Upominki, które znajdą się w Wyprawce Wrocławskiej, będą nie tylko wspaniałą pamiątką narodzin, ale także początkiem więzi z naszym miastem - mówi Łukasz Łaskawiec z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 

Wyprawkę otrzymają wszystkie dzieci urodzone w 2019 roku - zarówno te urodzone we wrocławskich szpitalach jak i te, których rodzice płacą podatki w naszym mieście. Można będzie ją odebrać wraz z odpisem aktu urodzenia pociechy w Urzędzie Stanu Cywilnego lub we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. 

- Cieszymy się z każdego nowego wrocławianina i chcieliśmy w jakiś sposób uczcić jego narodziny - powiedział Jacek Sutryk - Przewidujemy, że Wyprawka w 2019 roku trafi do ponad 10 000 dzieci. Nazwa “Wrocław” wpisana w akcie urodzenia sprawia, że więź z naszym miastem nigdy się nie zerwie. To pierwszy element budowania tożsamości wrocławskiej - dodaje. 


Ponadto w styczniu br. Prezydent Wrocławia przedstawił Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu - „Wsparcie na starcie”. Projekt trafi pod obrady podczas marcowej sesji Rady Miasta. 

To odpowiedź na sygnalizowane potrzeby rodzin, w których przychodzi na świat jednocześnie więcej niż jedno dziecko. To zwielokrotnione szczęście, ale też obowiązki i wydatki - mówi Jacek Sutryk - Chcemy promować ideę dużej rodziny. Naszymi działaniami pokazujemy, że Wrocław dostrzega rodziny wielodzietne, trud i wyrzeczenia, które nierzadko ponieśli rodzice wychowujący więcej dzieci i wspiera ich wychowanie i opiekę - dodał.

Projekt "Wsparcie na Starcie" zakłada jednorazowe świadczenie wg. założeń projektu uchwały wynosić będzie 2000 zł i przysługiwałoby na każde urodzone, ale też adoptowane dziecko. 

Ale to nie wszystko. Rodziny, w których urodziły się przynajmniej trojaczki otrzymają dodatkową pomoc. Rodzice wieloraczków mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt wspomagający opiekę np. wózki dla wieloraczków czy monitory oddechu. Mogą także skorzystać ze wsparcia psychologów, a także ze szkoleń z zakresu pielęgnowania, karmienia, rozwoju psychomotorycznego i profilaktyki chorób wieku dziecięcego. W razie potrzeby otrzymają też dofinansowanie w zakresie dodatkowej osoby do pomocy w opiece nad dziećmi. Zadanie prowadzi Wrocławskie Centrum Zdrowia we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wyprawka Wrocławska oraz program Wsparcie na Starcie to kolejne ze 100 zadań na 100 dni prezydentury Jacka Sutryka. 

 

Wasze komentarze


niedziela, 21.4.2019 11:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki