Wypadek na DW 347

środa, 24.11.2021 09:49 555 0

Do groźnego wypadku doszło 23 listopada przed godz. 6:30, na drodze wojewódzkiej nr 347 w pobliżu miejscowości Jaszkotle. Ze wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca jadący osobową Skodą od miejscowości Cesarzowice w kierunku Pietrzykowc, zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy i nie zdążył zakończyć tego manewru bezpiecznie. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia z autobusem komunikacji międzymiastowej, którym podróżowało 17 osób. Na szczęście żadna z tych osób nie ucierpiała, ale zarówno kierowca oraz pasażerowie z auta osobowego, zostali w związku z doznanymi obrażeniami przewiezieni do wrocławskich szpitali. Droga była zablokowana, wyznaczono objazdy, a na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

We wtorek po godzinie 6:30, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali informację o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 347. Chwilę później okazało się, że miało ono miejsce na 12.6 km tej drogi, pomiędzy miejscowościami Jaszkotle, a Cesarzowice.

Interweniujący w związku z wypadkiem policjanci, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanym, a następnie zebrali informacje mające na celu odtworzenie jego przebiegu. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że kierowca jadący osobową Skodą od miejscowości Cesarzowice w kierunku Pietrzykowic zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy i nie zdążył zakończyć tego manewru bezpiecznie. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia z autobusem komunikacji międzymiastowej, którym podróżowało 17 osób.

Kierowca oraz pasażerowie z auta osobowego, zostali w związku z doznanymi obrażeniami przewiezieni do wrocławskich szpitali.

Pojazdy uległy uszkodzeniu i po zderzeniu przemieściły się do przydrożnych rowów. Kierowca auta osobowego został uwięziony w pojeździe i była potrzebna interwencja Straży Pożarnej.

Droga była całkowicie zablokowana do godz. 10 na czas pracy policyjnych specjalistów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

źródło: kMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)