Wymuszenie pierwszeństwa doprowadziło do kłótni pomiędzy kierującymi oraz uszkodzenia pojazdu jednego z nich

poniedziałek, 25.10.2021 10:07 288 0

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego zostali skierowani na jedną z ulic w centrum Wrocławia, gdzie oczekiwali uczestnicy zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który wymusił pierwszeństwo zgłaszającemu, po czym uderzył pięścią w jego auto i je uszkodził. 50-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego trafił na komisariat przy ul. Połbina.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pojechali na zdarzenie drogowe w centrum Wrocławia, gdzie oczekiwali jego uczestnicy oraz świadek.

Na miejscu oczekiwał 48-letni mieszkaniec powiatu tyskiego, który kierował osobowym mercedesem, 50-letni kierujący toyotą oraz świadek.

48-latek oświadczył, że kierujący osobową toyotą włączając się do ruchu, wymusił mu pierwszeństwo. Następnie, gdy zatrzymał się na skrzyżowaniu, kierujący toyotą wysiadł z auta i zachowując się bardzo agresywnie, podszedł do mercedesa, krzycząc i gestykulując, celowo uderzył pięścią w lusterko pojazdu, uszkadzając je. Po zajściu wsiadł do swojego auta i odjechał.

Obecny na miejscu świadek potwierdził przebieg zdarzenia opisanego przez zgłaszającego.

Przyznał również, iż wraz z kierującym mercedesem udali się za kierowcą toyoty, zatrzymali go i wezwali na miejsce patrol policji.

Kierujący toyotą przyznał się do uszkodzenia osobowego mercedesa, tłumacząc swoje agresywne zachowanie, pośpiechem związanym z zaplanowaną wizytą u lekarza.

Agresywny mężczyzna trafił na komisariat policji przy ul. Połbina, gdzie interweniujący funkcjonariusze kontynuowali czynności służbowe.

Wartość strat w swoim pojeździe zgłaszający wycenił na kilka tysięcy złotych.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)