komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Wybory do Wrocławskiej Rady Kultury: zapytaj kandydata!

piątek, 20.11.2020 11:25 , komentarze: 0 , odsłony: 195
kategorie artykułu:

Już między 30 listopada a 4 grudnia odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury. Jego kluczową częścią będą pierwsze wybory do Wrocławskiej Rady Kultury, które przeprowadzone zostaną online ostatniego dnia wydarzenia. Ósemkę przedstawicieli strony społecznej wybierzemy spośród 53 kandydatów i kandydatek. Jak lepiej ich poznać?

Wybory 8 społecznych członków Wrocławskiej Rady Kultury, którzy przez trzy lata będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizowania polityki kulturalnej oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych, będą częścią finałowego dnia kongresu. Z sylwetkami 53 kandydatów i kandydatek można się zapoznać, odwiedzając stronę internetową Wrocławskiego Kongresu Kultury oraz kanał wydarzenia na YouTubie, gdzie dostępne są ich przedstawienia filmowe. By ułatwić uczestnikom świadomie oddanie głosu, stworzony zostanie też latarnik wyborczy, który prezentować ma poglądy kandydatów i kandydatek do Wrocławskiej Rady Kultury na kluczowe zagadnienia związane z wrocławską kulturą. W jego powstawanie zaangażować może się każdy zainteresowany - wystarczy, że za pośrednictwem fomularza dostępnego pod adresem kongres.kulturawroclaw.pl/zapytaj-kandydatow prześle propozycję pytania, na które chciałby poznać odpowiedzi kandydatek i kandydatów do Wrocławskiej Rady Kultury.

Ze względu na skalę procesu wyborczego i możliwość sprawnego porównania indywidualnych odpowiedzi w latarniku wyborczym, pytania powinny mieć charakter zamknięty i możliwe powinno być udzielenie na nie odpowiedzi: "TAK", "NIE" lub "NIE MAM ZDANIA". Kandydaci i kandydatki będą mieli okazję rozwinąć swe odpowiedzi podczas wieczoru wyborczego, który odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18:30. Transmisja spotkania prowadzona będzie na kanałach Wrocławskiego Kongresu Kultury: profilach na Facebooku i YouTubie. Nabór propozycji pytań prowadzony będzie do poniedziałku, 23 listopada.

Do listy wyborców dopisać się można od dziś do 29 listopada pod adresem: kongres.kulturawroclaw.pl/rejestracja. Uprawnione do głosowania są osoby pełnoletnie, których centrum aktywności znajduje się we Wrocławiu i które są przedstawicielami lub uczestnikami wrocławskiego środowiska kulturalnego. 4 grudnia każda z zarejestrowanych osób otrzyma na podany przy zapisie adres e-mail wygenerowany automatycznie unikatowy link, umożliwiający udział w głosowaniu. Głosy będzie można oddać na maksymalnie ośmioro spośród 53 kandydatów i kandydatek.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele