komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 29 stycznia 2020

Zdzisława, Franciszka

Wybiegł na jednię i krzyczał o pomoc. Zauważyli go policjanci drogówki [WIDEO]

wtorek, 14.1.2020 09:29 , komentarze: 0 , odsłony: 3242
kategorie artykułu:

Nastolatka straciła przytomność w samochodzie i wymagała natychmiastowej pomocy. Całe szczęście, że na przeciwległym pasie byli wrocławscy policjanci. Mundurowi kontrolowali akurat inne auto, gdy zauważyli mężczyznę wzywającego pomocy. Pomogli natychmiast. Zawrócili i podjęli pilotaż auta z potrzebującą dziewczyną do szpitala. Po zaledwie 11 minutach przekazali ją pod opiekę lekarzy. Policjanci wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akurat kontrolę prędkości pojazdu poruszającego się ul. Kosmonautów. Jechali za nim i zatrzymali pojazd do kontroli. W pewnej chwili zwrócili jednak uwagę na to, co dzieje się na przeciwnym pasie. Osobowa Toyota zatrzymała się, a ze środka z krzykiem wybiegł mężczyzna i zaczął wzywać pomocy.

Policjanci natychmiast przerwali swoje czynności i zawrócili w kierunku krzyczącego mężczyzny. Po chwili wiedzieli już co się stało. W samochodzie znajdowała się 14-letnia dziewczyna, która straciła przytomność. Policjant i policjantka sprawdzili jej funkcji życiowe, nie było z nią żadnego. Dziewczyna wymagała natychmiastowej pomocy lekarzy z oddziału pediatrycznego - ten znajdował się na ul. Koszarowej. Nie było czasu na oczekiwanie na karetkę pogotowia, dlatego policjanci błyskawicznie zdecydowali o tym, aby podjąć pilotaż auta z dziewczyną prosto do szpitala. 

Warunki na drodze były bardzo złe. Padał deszcz, było ciemno i ślisko, ale pilotaż przebiegł bezpiecznie i co najważniejsze – błyskawicznie. Policjanci zauważyli mężczyznę wzywającego pomocy na ul. Kosmonautów o godz. 23:29, natomiast już o 23:40 nastolatka była przekazywana pod opiekę lekarzom. 14-latka została już wypisana do domu.

 

Wasze komentarze

piątek, 24.1.2020 10:04
piątek, 17.1.2020 00:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki