Wspomóż pacjentów Kliniki Neurorehabilitacji [ZBIÓRKA]

poniedziałek, 17.10.2022 16:50 429 0

Drodzy Darczyńcy, 
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie wrocławskiej Fundacji "Daj coś od siebie", zajmującej się Pacjentami w ciężkich stanach neurologicznych, po wypadkach, udarach, zawałach i innych zdarzeniach, które spowodowały niepełnosprawność naszych Pacjentów.
Od ponad 20 lat zespół naszych neurorehabilitantów codzienne pomaga naszym Pacjentom - jesteśmy w domu, przy ich łóżkach i pomagamy w przywracaniu sprawności, ale też funkcji poznawczych, gdyż wielu z naszych Pacjentów, to osoby wybudzane ze śpiączki.

W domach znajdują się Pacjenci, którzy nie kwalifikują się do hospicjów, czy ośrodków, gdyż nikt nie chce się zajmować tymi Pacjentami ze względu na specyfikę urazu i choroby współistniejące. W ostatnimi czasie wielu opiekunów, rodziców, z uwagi na wzrastające koszty życia wynikające z obecnej sytuacji gospodarczej, ogranicza czas lub rezygnuje z neurorehabilitacji swoich najbliższych, co wydłuża czas powrotu do zdrowia. Ogromne poświęcenie opiekunów pokazuje największe wartości w życiu. Możemy się od nich uczyć, jednakże oni potrzebują wsparcia w tych najtrudniejszych chwilach ich życia.

Wielu Pacjentów w okresie pandemii nie otrzymało właściwej opieki po udarach i zawałach, z powodu ograniczonej dostępności rehabilitacji w szpitalach, a dziś zmuszeni są do rezygnacji również z neurorehabilitacji w domu. Ich Rodziny muszą dokonywać trudnych wyborów - opłaty za mieszkanie, spłata kredytu, edukacja dzieci czy neurorehabiliacja chorego członka rodziny. Codzienne dramatyczne wybory, a za każdym kryje się KTOŚ potrzebujący pomocy: Michał, Ola, Przemek, Darek, Klaudia, Marcin i INNI...

Codzienna rehabilitacja to jedyna droga powrotu do zdrowia, do rodziny, do dzieci czy pracy - do godnego życia, pomimo traumatycznych doświadczeń i dotychczasowego ogromnego wysiłku. Dajemy Im nadzieję! Pracując z pacjentem widzimy wdzięczność w jego oczach i proces poprawy jego stanu zdrowia i świadomości.
Obserwacja tego, jak małymi krokami wracają, daje siłę i motywację do dalszej pracy – nam fizjoterapeutom, ale przede wszystkim Pacjentom i Rodzinom.

Postanowiliśmy Im pomóc, gdyż widząc motywację samych Pacjentów, zaangażowanie Rodzin i jednocześnie przerażenie, że brak środków finansowych może przerwać proces powrotu do zdrowia, zwracamy się do Was z prośba o wsparcie. Wasze wpłaty na Fundację, są realnym wsparciem dla Rodzin, które każdego dnia zmagają się z opieką i pielęgnacją swoich najbliższych i ze łzami w oczach mówią nam, że zmuszeni są do ograniczenia zakresu rehabilitacji swoich najbliższych. Wesprzyj minutę, kwadrans, godzinę neurorehabilitacji naszym Pacjentom. To może być każdy z nas. "Daj coś od siebie"

Link do zbiórki - https://www.siepomaga.pl/neurorehabilitacja

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)