komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 26 marca 2019

Larysy, Emanyela

Wspólnie spożywali alkohol. Później dźgnął go nożem w szyję

czwartek, 27.12.2018 17:00 , komentarze: 2 , odsłony: 2048
kategorie artykułu:

Awantura jaka wywiązała się pomiędzy dwoma mężczyznami spożywającymi alkohol w jednym z mieszkań na terenie wrocławskiego Śródmieścia, zakończyła się użyciem niebezpiecznego narzędzia przez jednego z nich. Do szpitala w związku z doznanymi obrażeniami ciała, trafił poszkodowany mężczyzna, a podejrzany o dokonanie tego czynu, został tymczasowo aresztowany. Wcześniej na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a także spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O jego dalszym losie, zdecyduje teraz sąd.

Policjanci zostali wezwani na pilną interwencję tuż przed północą. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna dobija się do mieszkań w jednym z budynków wielorodzinnych. Mundurowi błyskawicznie pojawili się pod wskazanym adresem, w jednej z kamienic w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. Na klatce schodowej zastali starszego mężczyznę, który w ręku trzymał nóż. Nie reagował on na wezwania funkcjonariuszy do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia oraz zachowania zgodnego z prawem, dlatego policjanci byli zmuszeni do użycia chwytów obezwładniających.

Chwilę później policjanci rozpytali go na okoliczność całego zdarzenia. Mężczyzna powiedział, że wspólnie ze znanym mu mężczyzną spożywał w mieszkaniu alkohol. Wywiązała się pomiędzy nimi kłótnia, która doprowadziła do awantury i wtedy ugodził tego mężczyznę ostrym narzędziem. Był on wyraźnie zdenerwowany sytuacją i mówił dość chaotycznie.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania, które wskazał mężczyzna, aby sprawdzić czy nikt nie potrzebuje tam pomocy. Lokal był pusty, ale na podłodze funkcjonariusze zauważyli kilka czerwonych kropel. Mogła to być krew poszkodowanego, więc policjanci od razu rozpoczęli jego poszukiwania.

Po chwili z jednego z mieszkań wyszedł mężczyzna w średnim wieku, trzymający się za szyję, z której krwawił. Policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych i sami zaczęli zakładać na ranę opatrunek uciskowy. Po chwili poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

Mężczyzna podejrzewany o ten czyn został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście. Tam sprawdzono jego stan trzeźwości i okazało się, że ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na poważne okoliczności zdarzenia, na miejsce wezwano również policyjnych techników kryminalistyki, a także prokuratora. Zgromadzony przez funkcjonariuszy w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został również tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Alkusy już tak mają
piątek, 28.12.2018 10:53 autor:

niedziela, 24.3.2019 16:08
5
środa, 20.3.2019 17:03
poniedziałek, 18.3.2019 17:33
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele