komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

WSB: Nowa forma studiów pozwoli studentom zarobić na nauce

środa, 10.7.2019 15:34 , komentarze: 0 , odsłony: 769
kategorie artykułu:

Ponad 10 000 zł na rękę mogą w trakcie studiów zarobić studenci, którzy podejmą naukę w formie dualnej. Dzięki połączeniu płatnego stażu z zajęciami akademickimi zdobędą wiedzę i cenne doświadczenie zawodowe. Studia dualne zyskują coraz większą popularność, bo korzystają na nich zarówno studenci, jak i pracodawcy.

Studia dualne to połączenie nauki akademickiej z płatnym stażem odbywanym u pracodawcy współpracującym z uczelnią. Różnią się od tradycyjnych studiów tym, że program nauczania realizowany jest dwutorowo, stąd nazwa „studia dualne”. Część zajęć w trakcie studiów dualnych prowadzona jest na uczelni, a część bezpośrednio w firmach. Na uczelni studenci zdobywają wiedzę teoretyczną, która jest niezbędną bazą dla funkcjonowania w branży i wybranym zawodzie. W firmie poznają wszystkie praktyczne aspekty związane z branżą, uczą się bezpośrednio w środowisku pracy i mogą stosować zdobytą dotychczas wiedzę w realnych sytuacjach i przy wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Zamiast parzenia kawy nauka pod okiem pracodawcy

Studia dualne mają formę stacjonarną, czyli dzienną, dzięki czemu studenci mogą realizować staże w firmach i włączyć się w ich regularny, tygodniowy rytm pracy. Staż stanowi kluczowy element studiów, ponieważ jest zaplanowany przez uczelnię i współpracującą firmę tak, aby w jego trakcie realizowany był program nauczania. Oznacza to, że zajęcia, które student mógłby odbywać w formie teoretycznej na uczelni, pod okiem wykładowcy, mają wymiar praktyczny i odbywają się w przedsiębiorstwach pod okiem pracodawcy. Studentowi w trakcie stażu powierzane są konkretne zadania i obowiązki zawodowe, które ściśle wynikają z programu kształcenia na danym kierunku studiów.

- W trakcie studiów dualnych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu studenci odbędą 9 miesięcy stażu na studiach I stopnia i 6 miesięcy stażu na studiach II stopnia. Staż odbywa się w ramach zajęć, więc student nie musi poświęcać mu dodatkowego czasu. Podczas semestrów objętych stażami student 4 dni spędzi w firmie, a 1 dzień na uczelni. Co więcej, za staż otrzyma wynagrodzenie za każdy przepracowany miesiąc. W praktyce oznacza to, że zarobi na tym, że studiuje – mówi Agnieszka Pijaczyńska, Dyrektor Biura Karier w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Ile zarobi student?

Wynagrodzenie za przepracowany miesiąc wynosi minimum 1200 zł netto, zatem w trakcie studiów licencjackich lub inżynierskich student zarobi minimum 10 800 zł netto, a w trakcie studiów magisterskich minimum 7 200 zł netto. Środki te w połączeniu ze zniżkami oferowanymi przez uczelnię przy zapisie na studia oraz dofinansowaniem unijnym, którym objęte są studia dualne w WSB we Wrocławiu, pokryją znaczną część kosztów nauki.

Pieniądze to nie wszystko

Studia dualne pozwalają wykorzystywać i utrwalać zdobywaną na uczelni wiedzę w warunkach rzeczywistych, podczas stażu. Dają też możliwość zdobycia kilkumiesięcznego doświadczenia zawodowego w firmie działającej w branży związanej z wybranym kierunkiem studiów. Takie doświadczenie to atut na obecnym rynku pracy, który doceniają firmy szukające pracowników posiadających nie tylko wykształcenie wyższe ale też praktyczne umiejętności i kompetencje. Dodatkowo staż stwarza szansę na zaprezentowanie się potencjalnemu pracodawcy i możliwe zatrudnienie po zakończeniu studiów.

- Oprócz tego student będzie miał dostęp do całkowicie nowych zasobów naszej uczelni, którymi dysponujemy dzięki ogromnym inwestycjom. Spośród wszystkich uczelni wyższych na Dolnym Śląsku otrzymaliśmy najwyższe dofinansowanie ze środków unijnych, jego wysokość wynosi ponad 61 600 000 zł. Środki te przeznaczamy na m.in.: stworzenie nowoczesnych laboratoriów, zakup specjalistycznego oprogramowania i pomocy naukowych oraz inwestycje w zaawansowaną technologicznie infrastrukturę dydaktyczną. To jednak nie wszystko. Dofinansowaniem objętych jest kilkadziesiąt specjalności na kierunkach studiów I i II stopnia, oznacza to, że studenci będą mogli znacząco obniżyć koszty nauki, nie tylko na studiach dualnych ale wszystkich objętych dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - mówi Anna Magnowska z Działu Zarządzania Projektami WSB we Wrocławiu.

Na uczelni powstają laboratoria m.in.: dronów, wirtualnej rzeczywistości, technologii LTE i 5G, metrologii i fizyki, materiałoznawstwa, aplikacji mobilnych a także zaawansowane platformy automatyzacji procesów biznesowych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Zakupione zostaną też pomoce dydaktyczne m.in.: walizki kryminalistyczne, strzelnica multimedialna, fantomy niemowlęcia i osoby dorosłej wraz z oprogramowaniem do analizy resuscytacji oraz kabiny tłumaczeniowe.

Aby skorzystać z oferty studiów objętych dofinansowaniem w tym studiów dualnych, należy zapisać się przez stronę www.wsb.pl/wroclaw. Do 16 lipca trwa promocja cenowa, która pozwala dodatkowo obniżyć koszty nauki.

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki