Wrocławskie lotnisko kontynuuje wakacyjne wzrosty

poniedziałek, 5.9.2016 17:00 657 0

W sierpniu Port Lotniczy we Wrocławiu obsłużył ponad 250 tys. podróżnych. Z oferty tanich linii skorzystało blisko 9% pasażerów więcej niż przed rokiem. Wzrosło też zainteresowanie lotami do Düsseldorfu i Monachium oraz połączeniami krajowymi.

Port Lotniczy Wrocław obsłużył w sierpniu tego roku 251 058 pasażerów, o 1% więcej niż w sierpniu 2015.
– Rozwijamy się stabilnie. Od początku roku odnotowaliśmy już ponad 1,6 miliona podróżnych, czyli blisko 2,5% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z naszymi założeniami do końca grudnia obsłużymy 2,4 miliona pasażerów, co będzie nowym rekordem naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pełne samoloty tanich linii

 

W sierpniu 2016 z oferty tanich linii skorzystało ponad 127 tys. podróżnych, czyli o 8,9% więcej niż przed rokiem.

- Bardzo popularne były kierunki południowoeuropejskie, gdzie na pierwszym miejscu znalazło się Alicante z wypełnieniem na poziomie ponad 97%. Niewiele mniejsze odnotowano na pozostałych trasach hiszpańskich, na Kretę, Maltę czy do Włoch. Te znakomite wyniki skłaniają przewoźników do stałego rozwijania swojej oferty z Wrocławia – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Latający z Wrocławia nadal bardzo chętnie podróżują na Wyspy Brytyjskie, głównie do Londynu Stansted, Bristolu i East Midlands, gdzie przewoźnik zwiększył liczbę rejsów (w odniesieniu do 2015 roku). Już jesienią w rozkładzie lotów pojawi się pięć nowych kierunków. Wizz Air uruchomi połączenie do Kijowa, a Ryanair trzy dodatkowe połączenia na Wyspy Brytyjskie (Manchester, Newcastle i Belfast) oraz nowy kierunek hiszpański – główne lotnisko w Madrycie. Irlandzki przewoźnik ogłosił też, że latem 2017 z Wrocławia polecimy również na Majorkę i do Lizbony.

 

Więcej pasażerów na trasach do Niemiec i do Warszawy
Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w sierpniu 2016 ponad 26 tys. podróżnych. W porównaniu z sierpniem 2015 roku najwięcej przybyło ich na trasach do Düsseldorfu (25,7%) i Monachium (18,7%). Od jesienno-zimowego rozkładu lotów Lufthansa wprowadza 6 dodatkowych rejsów w tygodniu do Frankfurtu (od poniedziałku do piątku oraz w niedziele).

Obserwujemy, że coraz więcej podróżnych wrocławskiego lotniska korzysta z hubów przesiadkowych. Przewoźnik zwiększył liczbę rejsów, dzięki czemu wygodniej zaplanować podróż z Wrocławia na dalekich trasach, do Ameryki Północnej czy metropolii azjatyckich – dodaje Jarosław Sztucki.

Z połączeń krajowych przewoźników tradycyjnych w sierpniu 2016 skorzystało ponad 21 tys. pasażerów, czyli o 17,2% więcej niż przed rokiem. Na ten wynik składa się przede wszystkim połączenie PLL LOT na lotnisko Chopina w Warszawie, ale również rejsy do Radomia i Olsztyna, uruchomione niedawno przez linie Sprint Air. Natomiast niskokosztowe połączenie do Warszawy Modlina (obsługiwane przez linie Ryanair) wybrało o 7,6% pasażerów więcej niż w sierpniu 2015. Od 4 października samoloty przewoźnika będą lądować na lotnisku Chopina.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)