Wrocławskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

wtorek, 10.5.2022 13:29 138 0

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej przeprowadzili eliminacje na szczeblu powiatowym do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Finały obu zawodów zorganizowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 77 im. T. Różewicza przy ul. Św. Jerzego 4 we Wrocławiu.

Oba turnieje mają na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez:
- popularyzowanie zasad oraz przepisów ruchu drogowego,
- naukę i utrwalanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- promocję roweru jako środka transportu,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Uczestnicy eliminacji, na szczeblu powiatowym, którzy zostali wyłonieni w trakcie eliminacji szkolnych, a następnie międzyszkolnych na terenie komisariatów podległych wrocławskiej komendzie miejskiej brali udział w rożnych konkurencjach, które sprawdzały ich wiedzę oraz umiejętności. Na etapie sprawdzenia wiedzy teoretycznej, uczestnicy rozwiązywali testy obejmujące zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych. Kolejna konkurencja dotyczyła rowerzystów i motorowerzystów, sytuacji w ruchu drogowym, prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania i obejmowała test wiedzy oraz test skrzyżowań. W trakcie zawodów młodzi ludzie mieli również do wykonania zadania praktyczne, takie jak jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz konkurencja z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

W  Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w przedziale wiekowym 10-12 lat, tj. I kategorii wiekowej, pierwsze miejsce zajęła czteroosobowa drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 we Wrocławiu. W II kategorii wiekowej, w której brały udział dzieci, w wieku powyżej 12 lat, zwyciężyła trzyosobowa drużyna z Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej we Wrocławiu. 

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Komendę Miejską Policji we Wrocławiu w trakcie eliminacji strefowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 21 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu przy ul. Łagiewnickiej 12.

W eliminacjach do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego pierwsze miejsce zajęła trzyosobowa drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, która 28 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu będzie reprezentować naszą jednostkę w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięskim drużynom nagrody oraz dyplomy wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. 

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)