Wrocławskie baseny i kąpieliska

środa, 19.7.2017 11:00 1803 0

Sprawdź wrocławskie baseny i kąpieliska. Obiekty plenerowe otwarte są od 1 czerwca 2017 r. Z obiektów będzie można korzystać do 31 sierpnia. Tak jaki rok temu, na 3 bezpłatnych miejscach do kąpieli będą: ratownicy, punkty medyczne, toalety oraz plaże. Tegoroczną atrakcją będzie kompleks nowych basenów letnich Orbita przy ul. Wejherowskiej.

1 czerwca otwarte zostały baseny Kłokoczyce i Wejherowska, kąpieliska: Morskie Oko i Glinianki oraz bezpłatne, strzeżone kąpieliska: Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach, Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie i Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. Tegoroczną nowością jest pływalnia lenia Orbita przy ul. Wejherowskiej.

Pływalnia letnia Orbita  – taka jest oficjalna nazwa obiektu – to kompleks basenów przy ul. Wejherowskiej. Obiekt przez dwa lata był remontowany. Od 1 czerwca dostępne są trzy baseny: sportowy o długości 50 m i gł. od 1,6 do 1,8 m, rekreacyjny 50 m i gł. od 1 do 1,40 m oraz basen z 3 zjeżdżalniami. Dla dzieci przygotowano brodzik o gł. 40 cm. 

Remont był kompleksowy. W starych nieckach basenów zamiast płytek jest teraz stal nierdzewana i nowa aparatura do uzdatniania wody. To nam ułatwi eksploatację i czyszczenie basenów. Nowe będą szatnie i toalety oraz ścieżki wyłożone tartanemmówi Maciej Moczko, kierownik  marketingu spółki  Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan, która zarządza basenami i kąpieliskami we Wrocławiu.

Bezpłatne kąpieliska 

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, miasto przygotowało bezpłatne miejsca do kąpieli – Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach, Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie i Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. Od czerwca będą tam dyżurować ratownicy, będzie punkt medyczny, toalety oraz plaża.

Miasto planuje otwarcie kolejnych miejsc do kąpieli.Szacuje się, że we Wrocławiu jest ponad 200 zbiorników wodnych, takich jak starorzecza, stawy oraz glinianki.

- W każdej dzielnicy wstępnego przeglądu miejsc kąpielowo-piknikowych już dokonaliśmy i w każdej dzielnicy chcielibyśmy przynajmniej jedno zagospodarować mówi Jacek Sutryk, dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia. 

- W biegłym roku doskonale sprawdziło się to przy ul. Królewieckiej na Maślicach, z którego skorzystało aż 50 tys. osób. – Mają to być miejsca sprzyjające wypoczynkowi i rekreacji. Położone w otoczeniu zieleni, z miejscem do siatkówki i grilla  – mówi Jacek Sutryk. 

 Źródło: Wrocław.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)