komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Wrocławski Strajk Kobiet informuje

piątek, 27.11.2020 14:48 , komentarze: 0 , odsłony: 234
kategorie artykułu:

Prezentujemy informację, którą otrzymaliśmy od Wrocławskiego Strajku Kobiet:

Wrocławski Strajk Kobiet informuje, że w najbliższą sobotę 28 listopada, w dzień w który przypada 102 rocznica wywalczenia przez kobiety w Polsce praw wyborczych zapraszamy wszystkich chętnych na wrocławski pl. Wolności od godziny 15-ej na wydarzeniu pt. „Patriarchat Wypierdalać!”.
Jest to dla nas szczególny dzień, bowiem dziś znów 102 lata po wywalczeniu praw dla Polek musimy walczyć z systemem, który odmawia nam podstawowych praw. Kobiety w Polsce w tej walce spotyka policyjna, państwowa przemoc – Kaczyński, przestraszony wicepremier od bezpieczeństwa, wysyła na nas zamaskowanych członków jednostek antyterrorystycznych, żeby nas gazowali i bili.
My wrocławskie kobiety, w tę sobotę będziemy się solidaryzować ze wszystkim kobietami w Polsce, które walczą o swoje i społeczne prawa. Co prawda we Wrocławiu mamy spokojną sytuację, a policja dotychczas nie użyła wobec nas jakiejkolwiek przemocy bezpośredniej, to jak brzmi jedno z naszych haseł „Nigdy Nie Będziesz Szła Sama” poprzez nasze spotkanie, w tym dniu będziemy przekazywać swoją energię i swój głos wszystkim Polkom. Nasze spotkanie zacznie się od godziny 15.00. Przewidziane są krótkie wystąpienia uczestników, muzyka, wspólny śpiew oraz różne formy happeningowe. Wyruszymy również na wspólny spacer po mieście.
Trasy spaceru udostępnione będę w czasie wydarzenia na kanale informacyjnym w aplikacji TELEGRAM ( https://t.me/gdziecowro ).
Wydarzenie na pl. Wolności będzie połączone z akcją „błyskawice na ulice”, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco na poszczególnych kanałach i profilach w social mediach.

Zapraszamy przedstawicieli mediów do poinformowania wrocławskiej społeczności o wydarzeniu oraz do odwiedzenia nas w trakcie naszego spotkania. Nasze wydarzenie dostępne jest na facebookowym profilu Wrocławskiego Strajku Kobiet –https://fb.me/e/1Q1TAcIBM

Zapraszają serdecznie Organizacje i stowarzyszenia moderujące wydarzenie

Wrocławski Strajk Kobiet
Partia Zieloni Wrocław
Nowa Lewica Wrocław
Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet
Obywatele RP
Razem Wrocław
Męskie Wsparcie Strajku Kobiet
KOD Dolnośląskie Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele