komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 18 września 2020

Irmy, Stanislawa

Wrocławski STRAIN w projekcie Piekarczyka zagra w Jarocinie

poniedziałek, 8.7.2019 11:19 , komentarze: 0 , odsłony: 420
kategorie artykułu:

Wrocławski STRAIN wystąpi w muzycznym projekcie Marka Piekarczyka, który będzie miał premierę podczas Jarocin Festiwal. Zdolność Strain do dobrych tekstów i znakomitych melodii docenia nie tylko branża, która świetnie przyjęła albumy „Strain” i „Blooming”, ale przede wszystkich publiczność koncertowa, także jarocińska - grupa zagrała na festiwalu w Jarocinie przed dwoma laty. Powrót nastąpi 13 lipca. 

       fot. Roland Okon

Do nowego projektu Marek Piekarczyk zaprosił interesujące osobowości muzyczne. Przede wszystkim wokalistów: Piotra Cugowskiego i Damiana Ukeje, z którymi wspólnie wykona partie wokalne jako trio na głosy w aranżacjach rockowych. W Jarocinie usłyszymy energetyczne, porywające oraz wzruszające utwory polsko- i angielskojęzyczne. Wokalistom towarzyszyć będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z wiolonczelistek. W projekcie pojawi się także wrocławski zespół STRAIN. 

Od 2012 roku wrocławska grupa wykonała prawie 300 koncertów w Polsce i w Niemczech. Koncertowała z takimi zespołami, jak: TSA, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Hunter, Ira, Lady Pank i wieloma innymi - Saxon, Black Label Society, Blues Pills. Po drodze zespół wygrał m.in. przeglądy: Muzyczna Jesień Grodków czy Liga Rocka Jelenia Gór. Ich pierwsza płyta nominowana była do Płyty Rocku Antyradia. Kolejna zyskała świetne recenzje m.in. w Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Lizard Magazyn. Na płytach zespołu gościnnie wystąpili, m.in.: Marek Piekarczyk, Krzysztof Zalewski, Janusz Niekrasz, oraz Wojciech Moryto. Pod koniec 2019 zespół planuje wydać trzecią płytę. 

- Jarocin to legendarny festiwal i wspaniale było tam zagrać, zresztą równie wspaniale byłoby tam kiedyś wrócić (...) – tak przed rokiem, w jednym z wywiadów mówił Mateusz Galecki, wokalista i gitarzysta zespołu Strain.  I wraca – 13 lipca, w pierwszym dniu festiwalu.

Jarocin Festiwal 2019 odbędzie się w sobotę i niedzielę – 13 i 14 lipca. W programie m.in. jubileusze artystów: 30-lecie Renaty Przemyk, 25-lecie zespołu Sebastian Riedel & Cree, 40-lecie Dżemu, a także wspomniany nowy projekt Marka Piekarczyka. Poza tym: Sidney Polak, Kasia Kowalska, Róże Europy, Happysad, Lemon, Mrozu, Tabu, Grubson, Marcelina, koncerty laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych i projekt True Colors Band & DJ Live.

Bilety na Jarocin Festiwal 2019 do nabycia na www.biletomat.pl oraz na www.eventim.pl oraz stacjonarnie w Jarocinie w Spichlerzu Polskiego Rocka, JOK Jarocin i Czytelni „Pod Ratuszem”.

Więcej informacji na www.jarocinfestiwal.pl

Jarocin Festiwal: 13-14 lipca 2019r.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele