komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Wrocławski Pakiet Pomocowy: obniżenie czynszu za lokale użytkowe

czwartek, 7.1.2021 10:12 , komentarze: 0 , odsłony: 192
kategorie artykułu:

Przedsiębiorcy, którzy w związku restrykcjami spowodowanymi drugą falą pandemii nie mogą prowadzić lub znacznie ograniczyli swoją działalność mogą ubiegać się o obniżenie czynszu za gminne lokale użytkowe

Prezydent Wrocławia podpisał w grudniu zarządzenie, które daje przedsiębiorcom możliwość ubiegania się do zarządcy nieruchomości o obniżenie miesięcznego czynszu za najem lokalu użytkowego w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Wsparcie skierowane jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli w związku z wprowadzonymi w październiku restrykcjami – zamknęli swoją działalność lub znacznie ją ograniczyli.

Przedsiębiorca do wniosku powinien dołączyć dokumenty, które potwierdzają spadek dochodu w okresach, za które wnosi o obniżenie czynszu. Spadek dochodu ustala się w odniesieniu do analogicznego okresu sprzed wystąpienia pandemii.

Czynsz za lokal użytkowy, należący do Gminy Wrocław, może zostać obniżony nawet o 80%. Wysokość obniżenia czynszu, ustalana jest indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.

Wnioski należy składać za pośrednictwem właściwego zarządcy nieruchomości np.: Zarządu Zasobu Komunalnego, Wrocławskich Mieszkań sp. z o.o.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 14:47
poniedziałek, 18.1.2021 10:48
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki