komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 25 lutego 2021

Wiktora, Cezarego

Wrocławska policjantka w drodze na służbę uratowała czyjeś życie

sobota, 20.2.2021 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 268
kategorie artykułu:

Funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie dojazdu do pracy zauważyła kobietę, która upadła na podłogę tramwaju i jak się okazało, straciła przytomność. Policjantka natychmiast podbiegła i udzieliła jej pomocy przedmedycznej. Sytuacja była dramatyczna, ponieważ w pewnej chwili starsza kobieta zaczęła tracić oddech. Czynności podjęte przez policjantkę sprawiły, że oddech wrócił, a po chwili kobieta odzyskała także świadomość. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł pasażerkę tramwaju do jednego z wrocławskich szpitali.

Po raz kolejny potwierdziło się, że policjantem jest się przez 24 godziny na dobę, a los innych nie jest im obojętny. Funkcjonariusze nawet kiedy nie mają na sobie granatowego munduru, pomagają każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Bez względu na miejsce, czy czas, czy są w służbie, czy poza nią, reagują natychmiast, kiedy widzą, że czyjeś życie lub zdrowie może być zagrożone.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj przed południem w jednym z wrocławskich tramwajów. Podróżująca nim policjantka z drogówki właśnie jechała na służbę, kiedy zauważyła pasażerkę, która nagle przechyliła się na miejsca siedzącym, po czym upadła na podłogę pojazdu. Funkcjonariuszka natychmiast podbiegła do kobiety i przystąpiła do sprawdzania jej czynności życiowych. Kobieta była nieprzytomna, ale oddychała, dlatego policjantka ułożyła ją w pozycji bezpiecznej i poprosiła o zatrzymanie tramwaju i wezwanie pogotowia.

Policjantka cały czas monitorowała czynności życiowe kobiety i w pewnym momencie zauważyła, że traci ona oddech. Dlatego też zgodnie z ratowniczym algorytmem udrożniła jej drogi oddechowe i była w gotowości, aby w każdej chwili rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. Na szczęście oddech wrócił, a po chwili kobieta odzyskała również świadomość. Policjantka zaopiekowała się seniorką i zapewniła jej także bezpieczeństwo psychiczne, aż do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, który przewiózł kobietę do jednego z wrocławskich szpitali.

Policjantka z wrocławskiej komendy znalazła się we właściwym miejscu i czasie, a dzięki uzyskanej podczas szkolenia wiedzy nie straciła zimnej krwi i nie zawahała się ani chwili, by przystąpić do działania. Dzięki swojej sprawnej reakcji i doświadczeniu prawdopodobnie uratowała kobiecie życie.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
środa, 24.2.2021 11:51
piątek, 19.2.2021 10:41
piątek, 19.2.2021 09:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele