komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 listopada 2019

Anatola, Sedzimira

Wrocławska Nagroda Muzyczna i Teatralna. Nominacje 2019

piątek, 25.10.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 468
kategorie artykułu:

Wrocławskie Nagrody Muzyczną i Teatralną przyznają m.in. wrocławscy dziennikarze i krytycy, a otrzymują artyści w szczególny sposób zasłużeni w minionym sezonie. W 2018 roku w muzyce triumfowały sopranistka Hanna Sosnowska i Mikromusic, a w teatrze ex-aequo reżyserzy Alicja Morawska-Rubczak i Sebastian Majewski. Tegorocznych laureatów poznamy 2 grudnia.

Tymczasem znane są już nazwiska nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej

w kategorii muzyka poważna:

1.        Zespół Baletowy Opery Wrocławskiej za bardzo wysoki poziom artystyczny spektakli w sezonie 2018/2019.

2.        Daniel Brożek, kurator cykli koncertów Canti Spazializzati oraz Dźwiękowej Sceny Survivalu, które otwierały przed wrocławskimi słuchaczami nowe horyzonty dźwiękowej współczesności.

3.        Andrzej Kosendiak za płytę z utworami Marcina Józefa Żebrowskiego i konsekwentne, mądre promowanie muzyki staropolskiej cyklem nagrań z zespołem Wrocław Baroque Ensemble.

4.        Marcin Markowicz za prawykonanie Koncertu skrzypcowego Pawła Mykietyna w twórczym dialogu z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Jacka Kaspszyka.

w kategorii muzyka rozrywkowa:

1.        Zespół EABS za koncepcję i brzmienie „Slavic Spirits” – płyty poświęconej szeroko pojętej mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, podczas słuchania której zespół zabiera nas w podróż w wyobraźni na mglistą, świętą górę Ślężę.

2.        Evorevo za niezwykle spójną lirycznie i muzycznie, bardzo osobistą płytę „Dwubiegunowa” zrealizowaną przez tuzy wrocławskiej sceny – rockowej i elektronicznej.

3.        SHE-la za nowoczesną, multimedialną formę przedstawienia muzyki w wersji scenicznej.

4.        Wojciech Siwek - osobowość bez której nie istniałoby wrocławskie życie jazzowe.

Do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej:

1.        Marcin Liber (reżyseria) i Małgorzata Sikorska-Miszczuk (tekst) za pomysłowe i atrakcyjne zmierzenie się z zagrożeniami dzisiejszego świata w spektaklu „Motyl” we Wrocławskim Teatrze Lalek.

2.        Krzysztof Kopka i Jakub Tabisz za projekt „Teatr na faktach” w Instytucie Grotowskiego dotykający istotnych, drażliwych problemów współczesności.

3.        Wojciech Kościelniak za adaptację i reżyserię spektaklu „Blaszany bębenek” w Teatrze Muzycznym Capitol, który w efektowny sposób przybliża trudną historię Europy Środkowej.

4.        Agata Kucińska za wybitne kreacje – Oskara Matzeratha w „Blaszanym bębenku” w Teatrze Muzycznym Capitol i Rutki w „Motylu” we Wrocławskim Teatrze Lalek.

5.        Teatr Układ Formalny za społecznie zaangażowany, artystycznie różnorodny repertuar skierowany nie tylko do młodego widza.

Zwycięzców poznamy w poniedziałek 2 grudnia o godzinie 19.00 podczas gali w Narodowym Forum Muzyki. Każdy z laureatów odbierze czek na 10 tysięcy złotych i okolicznościową grafikę. Nagrody wręczy Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Program muzyczny na ten wieczór przygotował zespół Mikromusic, laureat ubiegłorocznej Nagrody Muzycznej Wrocławia.

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.11.2019 12:30
piątek, 8.11.2019 13:28
środa, 6.11.2019 10:08
piątek, 1.11.2019 11:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki