komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Wrocławska młodzież solidarnie z kobietami!

wtorek, 27.10.2020 13:20 , komentarze: 0 , odsłony: 719
kategorie artykułu:

Wrocławska młodzież wychodzi na ulice. Uczniowie i uczennice, solidarnie ze Strajkiem Kobiet i innymi organizacjami kobiecymi, wyrażą swój sprzeciw wobec zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Nawołują swoich rówieśników do włączenia się do strajku zapowiedzianego na środę, 28 października.  

– Uczniowie i uczennice wrocławskich szkół! – rozpoczynają swój apel organizatorzy wydarzenia. – Nie będziemy siedzieć cicho! Spotkajmy się pod szkołami w środę. Bądźmy tam razem. Pokażmy, co oznacza jesień średniowiecza. Nie dajmy się zastraszyć. Walczmy o prawa kobiet, prawa człowieka. Walczymy o nas, o to, co teraz i o naszą przyszłość!  

Wydarzenie ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. To właśnie decyzja tego organu wyprowadziła na ulice setki tysięcy ludzi – w szczególności młodych. 

– Jako dorastające pokolenie jesteśmy świadomi, że cokolwiek by się nie działo, toczy się walka o naszą przyszłość. Na strajki, protesty, nigdy nie jest się zbyt młodym. Trzeba walczyć o swoje – mówi Wiktoria Korzecka, wrocławska aktywistka i jedna z organizatorek wydarzenia. – Jestem uczennicą, ale jestem też kobietą. Kobietą, która nie będzie siedzieć cicho, kiedy odbiera się jej kolejne prawa – dodaje.

Młodzież nawołuje do rezygnacji z pójścia na lekcje tego dnia i udanie się pod budynki szkół oraz o dołączanie do manifestacji. Apeluje o ustawienie symboli strajkowych na zdjęcia profilowe na platformach, przez które prowadzone są lekcje online. 

– O 12:00 spotykamy się pod szkołami. Pamiętajcie o maseczkach i odstępach! Spacerujemy w grupach maksymalnie pięcioosobowych: najpierw chodzimy dookoła szkół, a później przechodzimy w wyznaczone miejsce, które podamy już niebawem. Śledźcie nasze wydarzenie na Facebooku! (https://www.facebook.com/events/372972537300704) Zachęcamy również do dołączania do późniejszych inicjatyw: strajku studentów czy głównej manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – mówi Ola Wiśniewska, jedna z organizatorek strajku.

Przewidziano również opcję dla osób niemogących wyjść na ulice. – Wywieszajcie symbol protestu na swoje okna. Jeśli uczestniczycie w lekcjach online, ubierzcie się na czerwono, dołączcie czerwone akcesoria, przypnijcie na sercu symbol strajku – apeluje dziewczyna. 

– Walczymy o nasze i Wasze prawa. Walczymy o wolność wyboru. Tu chodzi o naszą przyszłość, ale też o przyszłość waszych partnerek, córek, matek i nie tylko! – tłumaczy kolejna z organizatorek.  

Uczniowie i uczennice zwracają się również do nauczycieli.   
– Jeśli chcecie dołączyć do strajku, zmieńcie zdjęcie profilowe na symboliczne. Zalogujcie się na platformach do prowadzenia lekcji i połączcie się z uczniami milcząc. W ramach strajku wyciszcie mikrofony na całą lekcję – apelują organizatorzy.     

 

Wasze komentarze

wtorek, 24.11.2020 10:45
poniedziałek, 23.11.2020 14:01
poniedziałek, 23.11.2020 13:39
poniedziałek, 23.11.2020 09:30
poniedziałek, 23.11.2020 09:14
niedziela, 22.11.2020 07:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki