komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 4 czerwca 2020

Kwiryny, Franciszka


Wrocławscy przedsiębiorcy pomagają placówkom medycznym w walce z koronawirusem  

poniedziałek, 6.4.2020 12:56 , komentarze: 0 , odsłony: 246
kategorie artykułu:

Przedsiębiorcy należący do grupy BNI Sokrates zorganizowali wsparcie dla wrocławskich szpitali i ośrodków zdrowia. Wolontariusze przekazali niezbędne środki ochrony osobistej i już prowadzą kolejne zbiórki.

Pracownicy służby zdrowia otrzymali już wsparcie w postaci kilku tysięcy rękawiczek oraz maseczek chirurgicznych. W przekazanych materiałach znalazły się także kombinezony ochronne oraz kilka palet wody.

- Wiemy, że służby medyczne pracują w pocie czoła. Chorych przybywa, a zapasy zebrane w szpitalach w końcu się wyczerpią – mówi Krystyna Wróblewska. - Większość z nas prowadzi swoją działalność we Wrocławiu i przede wszystkim chcemy pomagać naszej lokalnej społeczności - dodaje. 

Pod koniec marca przedsiębiorcy stworzyli na Facebooku grupę o nazwie „Pomoc coronavirus Wrocław”. Jest to przestrzeń wymiany informacji na temat potrzeb konkretnych placówek – zgłoszenia dotyczą stacji pogotowia ratunkowego i poszczególnych oddziałów w szpitalach, ale także ośrodków poza miastem.

Członkowie grupy oferują wsparcie organizacyjne lub materialne, a pomysłodawcy zajmują się logistyką, w zależności od rodzaju pomocy. Wszystko odbywa się na zasadach współpracy i samoorganizacji. Zebrane produkty są na bieżąco dostarczane do placówek.

Osoby, które nie mają możliwości zaangażować się osobiście, mogą wpłacać darowizny na konto fundacji DIGNUM. Działania są w pełni transparentne: środki trafiają na osobny rachunek rozliczeniowy, przeznaczony dla grupy „Pomoc coronavirus Wrocław”. Wpłaty pozwalają na zakup trudno dostępnych materiałów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 45 min temu
dzisiaj, 1 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki