Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego, który sądził, że wersalka to dobra kryjówka

wtorek, 11.1.2022 11:06 160 0

Funkcjonariusze interweniujący w związku ze zgłoszeniem o awanturze domowej, którzy weszli do jednego z mieszkań na wrocławskim Ołbinie, usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące ze strony wersalki. Po chwili okazało się, że według mężczyzny poszukiwanego do odbycia łącznej kary ponad 3 lat pozbawienia wolności, był to dobry materiał na kryjówkę. To przekonanie było tak mocne, że nie chciał z niej wyjść, w związku z czym policjanci musieli wyciągnąć go siłowo ze środka. Teraz zatrzymany trafi do zakładu karnego.

Cała historia zaczęła się od interwencji w sprawie awantury domowej, jaką miał wszcząć mieszkaniec wrocławskiego Ołbina. Jak wynikało z ustaleń policjantów, mężczyzna który przebywał pod ustalonym adresem, był osobą poszukiwaną.

Po przybyciu na miejsce nikt nie otwierał drzwi pomimo odgłosów szczekania wydawanych przez czworonoga, które w pewnym momencie wyciszyły się, jakby został zamknięty w pomieszczeniu. Podjęta została decyzja o siłowym wejściu do mieszkania. Po otwarciu drzwi przez wezwanych na miejsce strażaków, policjanci zaczęli sprawdzać poszczególne pomieszczenia. Po przejściu do pokoju, ich uwagę zwrócił hałas dobywający się ze strony stojącej w nim wersalki. Gdy ją otworzyli, okazało się co było powodem dochodzących z tej strony dźwięków. W środku próbował ukryć się mężczyzna – jak się okazało – poszukiwany w związku z 6 różnymi podstawami prawnymi. Mieszkaniec Wrocławia, który w chwili interwencji znajdował się pod wpływem alkoholu, miał trafić do zakładu karnego w celu odbycia łącznej kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności w związku ze skazaniem za różne przestępstwa. Jednak kryjówka, której próbował użyć w celu uniknięcia odpowiedzialności tak przypadła mu do gustu, że nie zamierzał jej opuścić. W związku z taką postawą poszukiwanego, policjanci użyli wobec niego siły fizycznej i doprowadzili go do jednostki.

To kolejny przypadek poszukiwanego, który uznał, że meble dedykowane do snu to dobry materiał na kryjówkę. Kilka dni temu opisywaliśmy przypadek poszukiwanego, który ukrywał się za kanapą na strychu w domu znajomych, zatrzymanego przez krzyckich policjantów.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)