Wrocławscy policjanci w ostatniej chwili odnaleźli mężczyznę, który podjął desperacki krok

piątek, 21.1.2022 11:19 360 0

Funkcjonariusze z Fabrycznej otrzymali informację o mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję chcąc popełnić samobójstwo. Z ustaleń wynikało, że 17-letni wrocławianin może przebywać na terenie Przedmieścia Oławskiego. Funkcjonariusze pionu prewencji z Rakowca natychmiast włączyli się w poszukiwania i odnaleźli nastolatka. Dzięki wyszkoleniu i szybkiemu działaniu pomogli młodemu mężczyźnie, który potrzebował pilnej pomocy. Od razu po przybyciu na miejsce zatamowali u niego obfite krwawienie. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiastowe działania podjęli również policjanci z Rakowca, na którego terenie według przeprowadzonych ustaleń mógł przebywać 17 -latek. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich mostów. Mundurowi wybiegli z radiowozu i rozpoczęli rozmowę z mężczyzną. Widząc rany na jego przedramieniu natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, tamując obfite krwawienie. 17-latek był osłabiony i skołowany, dlatego funkcjonariusze posadzili go w radiowozie i kontynuowali pomoc.

Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany w ręce medyków. 

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)