Wrocławscy policjanci uratowali kobietę, która podjęła desperacki krok

środa, 13.10.2021 12:38 326

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która zamierza podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Policjanci w krótkim czasie przybyli pod wskazany adres, wbiegli do środka i w porę udzielili wrocławiance pomocy przedmedycznej, monitorując do momentu przyjazdu pogotowia, jej stan.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej otrzymali informacje o kobiecie, która może popełnić samobójstwo. Natychmiastowe działania, podjęli policjanci z Sołtysowic jadąc pod wskazany w zgłoszeniu adres.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na miejscu. Mundurowi wybiegli z radiowozu, kierując się do budynku. Funkcjonariusze wiedzieli, że każda sekunda zwłoki może kosztować ludzkie zdrowie czy nawet życie. Na szczęście w porę dotarli do kobiety i w porę założyli jej opatrunek uciskowy. Do momentu przyjazdu pogotowia nieustannie monitorowali jej funkcje życiowe.

Szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich policjantów zapobiegła tragedii.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu