Wrocławscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów

wtorek, 10.5.2022 13:22 204 0

W ramach współpracy policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z mundurowymi z Komisariatu Kolejowego przeprowadzili w piątek przed jedną z galerii handlowych akcję znakowania rowerów. Przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a policjanci w ramach programu profilaktycznego „Twój rower-Twoja własność” oznakowali kilkadziesiąt jednośladów mieszkańców Wrocławia i okolic.

Wrocławscy policjanci podejmują różne działania mające na celu przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom także tym przeciwko mieniu. Dlatego też mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komisariatu Kolejowego w tym celu zorganizowali przed jedną z wrocławskich galerii handlowych akcję znakowania jednośladów w ramach programu profilaktycznego „Twój rower-Twoja własność”.

Funkcjonariusze znakujący rowery umieszczali w widocznym miejscu na ramie roweru policyjną naklejkę identyfikacyjną. Zawiera ona unikalny kod, pod którym rower zostaje zarejestrowany. Policjanci spisywali ponadto cechy roweru, które są użyteczne w przypadku jego ewentualnego poszukiwania, czyli numer ramy, typ, kolor, opis sprzętu oraz inne cechy szczególne.

Tylko w ciągu paru godzin funkcjonariusze oznakowali kolejne kilkadziesiąt rowerów należących do mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego, a łącznie jest już ich ponad 19 tysięcy. Była to też świetna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i omówić tematy, których na co dzień nie ma okazji poruszyć.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci serdecznie zapraszają do udziału w tego typu przedsięwzięciach i przypominają, że rowery możemy oznakować w każdym wrocławskim komisariacie policji, a także w komisariatach powiatu wrocławskiego.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)