Wrocławscy policjanci odzyskali skradziony w Niemczech pojazd ciężarowy wraz z naczepą

czwartek, 16.6.2022 10:44 235 0

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec. Z ustaleń Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, skąd wpłynęła informacja, wynikało, iż ciężarowy daf wraz z naczepą krone może znajdować się na parkingu jednego z miejsc obsługi podróżnych przy drodze ekspresowej S8. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie odnaleźli przywłaszczony pojazd wraz z naczepą, w którym znajdował się 39-letni obywatel Białorusi.

Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, mając informacje o skradzionym na terenie Niemiec zespole pojazdów, pojechali na jeden z podwrocławskich parkingów zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S8, gdzie według ustaleń mógł się on znajdować. 

Pozyskane informacje polegały na prawdzie, a pod wskazanym adresem funkcjonariusze ujawnili przywłaszczonego dafa wraz z naczepą marki Krone.

Policjanci zatrzymali również 39-letniego obywatela Białorusi, który w chwili ich przyjazdu na miejsce znajdował się w tym aucie.

39-latek tłumaczył się, iż jest pracownikiem firmy przewozowej, która swoją siedzibę ma na terenie Białorusi. Oświadczył, że jest kierowcą i otrzymał zlecenie przejazdu spod Dortmundu w Niemczech do Białorusi.

Na miejscu funkcjonariusz pionu dochodzeniowo-śledczego z komisariatu w Długołęce oraz technik kryminalistyki przeprowadzili niezbędne czynności w tym wykonali oględziny pojazdu.

Auto zostało umieszczone na policyjnym parkingu. W Komisariacie Policji w Długołęce prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

Zatrzymany 39-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn podejrzanemu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)