komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

Wrocławscy policjanci namierzyli przestępcę ukrywającego się poza granicami kraju

wtorek, 5.3.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1115
kategorie artykułu:

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców, ustalili miejsce przebywania podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się fałszerstwami dokumentów na szeroką skalę. Mężczyzna ukrywał się na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Dzięki nawiązaniu współpracy międzynarodowej i informacjom przekazanym przez dolnośląskich funkcjonariuszy, możliwe było szybkie zatrzymanie podejrzanego w sprecyzowanym przez nich miejscu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji prowadząc poszukiwania za podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej weryfikowali różne informacje dotyczące możliwych miejsc jego przebywania. Z charakterystyki procederu, w jaki zamieszany był mężczyzna wynikało, że ma on związek fałszerstwami dokumentów, które służyły następnie do popełniania przestępstw na szkodę szeregu różnych podmiotów. O skali przestępczej działalności może chociażby świadczyć fakt, że w sprawie dotyczącej działalności grupy ustalono blisko 300 pokrzywdzonych.

Analizując wszystkie dane dotyczące miejsc, w których mógłby przebywać podejrzany, policjanci wydziału kryminalnego dolnośląskiej komendy, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ustalili, że znajduje się on w jednym z państw Unii Europejskiej. W tym celu, za pośrednictwem ENFAST - specjalnej komórki znajdującej się strukturach Komendy Głównej Policji, zajmującej się współpracą międzynarodową, nawiązali kontakt z policją belgijską. Dzięki informacjom przekazanym tamtejszym funkcjonariuszom - również zajmującym się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców - z namiarem na konkretne miejsce, w którym znajduje się podejrzany, doszło do jego zatrzymania.

Zatrzymany mężczyzna zostanie następnie przetransportowany do Polski, gdzie będzie odpowiadał za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

/KWP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 17:03
poniedziałek, 18.3.2019 17:33
1
piątek, 15.3.2019 08:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki