Wrocławianin na sesji treningowej na torze Oscherslebenoraz

sobota, 28.3.2015 11:35 1282 0

Bartosz Palusko w ciągu ostatnich kilku dni bardzointensywnie przygotowywał się do sezonu "Volkswagen Golf Cup". Kierowca wyścigowy z Wrocławia odbył 20 marca sesję treningową na torze Oscherslebenoraz uczestniczył w oficjalnych przedsezonowych testach dla zawodników Volkswagen Golf Cup na torze "Slovakiaring" w dniach 23-24 marca.

Pierwszą sesję treningową na torze Oschersleben Bartosz odbył za kierownicą seryjnego Golfa GTI, na którym bazuje pucharowa wersja auta używanego w cyklu organizowanym przez Volkswagen Racing Polska. Celem treningu było zapoznanie się z nowym obiektem, od którego rozpocznie się sezon zmagań w cyklu Volkswagen Golf Cup.

Podczas kolejnych jazd na Słowacji zawodnicy mielijuż do dyspozycji pucharowe Volskwageny Golf GTI , dokładnie te, którymi będą startować podczas zawodów w całym sezonie.Uczestnicy testów zapoznali się z procedurami związanymi z zawodami, najważniejszymi regułami, wskazówkami oraz uwagami od instruktorów i pracowników Volkswagen Racing Polska. Wyjazd ten dla Bartosza okazał się mniej szczęśliwy – już od samego początku w jego samochodzie pojawiła się awaria skrzyni biegów, jednak organizator szybko zapewnił mu zastępczy samochód.

Bartosz Palusko: To był dla mnie naprawdę miło spędzony czas. Zdecydowałem się pojechać do na Trackday w celu zapoznania się z obiektem, który znam jedynie z onboardów i z jazdy na symulatorze. Wyjazd do Niemiec był bardzo owocny i przyjemny. Oprócz miło spędzonego czasu zebraliśmy cenne dane, które na pewno zaprocentują nie tylko podczas weekendu wyścigowego na tym obiekcie, ale również w całym sezonie. Wyjazd na Slovakiaring był nieco mniej satysfakcjonujący dla mnie. Pomimo uzyskiwania czasów okrążeni plasujących mnie w środku stawki nie potrafiłem znaleźć odpowiedniego rytmu i bardzo trudno było mi uzyskać wyraźną poprawę. Zebrałem jednak wiele cennych danych telemetrycznych do przeanalizowania. Cały czas uczę się zachowania przednionapędowej wyścigówki – przez całą swoją karierę miałem styczność jedynie z samochodami z napędem na tylną oś.  Mimo wszystko chciałem podjąć się nowego wyzwania jakim jest Volkswagen Golf Cup. Jazda  tym samochodem z każdym kilometrem daje mi coraz większą frajdę oraz ciągle uczę się czegoś nowego.

Bartosz Palusko rozpocznie swoje zmagania wraz z innymi kierowcami już 24 kwietnia na torze Oschersleben.  Puchar Golfa obejmuje 6 rund, które są rozgrywane na różnych, europejskich torach wyścigowych, w tym również na polskim Torze Poznań.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)