komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Wrocławianie pokochali teatr plenerowy (FOTO)

wtorek, 2.7.2019 17:52 , komentarze: 1 , odsłony: 1194
kategorie artykułu:

Na scenie tańczący aktorzy, muzyka na żywo i duża dawka pozytywnej energii. Pod sceną leżaki, setki osób i rodzinna atmosfera. Projekt „Teatr na leżakach” zagościł we Wrocławiu po raz pierwszy i od razu skradł serca widowni. Kolejne bezpłatne spektakle plenerowe pod Magnolia Park zaplanowano pod koniec lipca.   

Tysiąc osób rozsiadło się wygodnie na leżakach i obejrzało w weekend dwa przedstawienia teatralne na placu pod Magnolia Park. W sobotę wrocławianie zobaczyli elektryzujący kabaret muzyczny pt. „Latarnik” na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza, a w niedzielę „Sztuczki” w konwencji komedii dell’arte. „Teatr na leżakach” to cykl darmowych, rodzinnych przedstawień pod gołym niebem, który zwykle cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Widzów przyciąga nie tylko oryginalny repertuar i wartość artystyczna występów, ale także niezobowiązująca forma i rodzinna atmosfera podczas wydarzenia. Tak też było we Wrocławiu, dokąd Teatr Pijana Sypialnia dotarł po raz pierwszy.

Poczuliśmy się jak na letnim teatralnym festiwalu. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Tańczący i śpiewający aktorzy stworzyli wspaniałe widowiska – opowiada Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park. – Rzadko zdarza się możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego z perspektywy leżaka, w luźnym, letnim stroju. Projekt taki jak „Teatr na leżakach” pokazuje, że we Wrocławiu jest miejsce na podobne inicjatywy.

Bardzo zadowolony z pierwszej wizyty we Wrocławiu jest Sławomir Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.

– Zawsze staramy się podać sztukę w przystępnej formie, z dużą dozą poczucia humoru i pozytywnej energii. Nasze spektakle zostały odebrane przez wrocławską publiczną lepiej niż mogliśmy to sobie wymarzyć. Z chęcią tu wrócimy z kolejnymi spektaklami – przyznaje Sławomir Narloch.

Po sukcesie pierwszej edycji, „Teatr na leżakach” po raz drugi zagości pod Magnolia Park w ostatni weekend lipca. Tym razem wystawi „Wyjowisko”, które przywoła sielską atmosferę krainy, gdzie żywot upływa na ucztowaniu i grach miłosnych. Wszystko podkreślają biesiadne pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Nie zabraknie również tańców narodowych. Drugim spektaklem będzie „Wodewil Warszawski” – przedstawienie wypełnione piosenkami i muzyką na żywo oraz polkami i walczykami wytańczonymi przez aktorów. Widowisko zachwyci wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów.

fot. Magnolia Park

 

Wasze komentarze

świetny czas, pełen relaks i dużo emocji GRATULACE! Więcej, chcę...
czwartek, 25.07.2019 09:55 autor: Jolcia fasolcia
wtorek, 11.8.2020 14:14
wtorek, 11.8.2020 13:18
wtorek, 11.8.2020 09:07
sobota, 8.8.2020 09:10
piątek, 7.8.2020 13:07
piątek, 7.8.2020 12:19
czwartek, 6.8.2020 15:46
czwartek, 6.8.2020 13:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki