komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 25 września 2018

Aurelii, Wladyslawa

Wrocławianie otrzymali dwa i pół tysiąca sadzonek za makulaturę oraz elektroodpady

poniedziałek, 10.9.2018 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 170
kategorie artykułu:

Ponad tysiąc Wrocławian wzięło udział w weekendowej akcji wymieniania sadzonek drzew za makulaturę, plastiki i elektroodpady - mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zebrano 1,2 tony makulatury i kilkaset wyeksploatowanych urządzeń, wśród których znalazły się m.in. telewizory, pralki i telefony. Mieszkańcy przynosili także zużyte baterie. Mieszkańcy wrócili do domów z ponad 2,5 tysiącami drzewek m.in. z: dębami, świerkami, akacjami i lipami. WFOŚiGW we Wrocławiu wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasami Państwowymi

Nadleśnictwem Śnieżka z Kowar zorganizowały wrocławską odsłonę ogólnopolskiej akcji „100 tysięcy drzewek na 100-lecie Niepodległości Polski”. - Działanie ma na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenia uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne - mówi Kasztelowicz.

Taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu. We Wrocławiu akcję zrealizowano 8 września w ramach cyklicznego projektu Nadleśnictwa Śnieżka pt. "Drzewka za makulaturę dla Zielonego Wrocławia” przy Hali Targowej Tęcza. Druga część akcji odbyła się 9 września przed siedzibą WFOŚiGW we Wrocławiu. Organizatorzy przypominali, że działania każdego z nas na rzecz środowiska naturalnego mają wymierne znaczenie i przynoszą konkretne korzyści ekologiczne. Szczególnie istotne są takie codzienne czynności, jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów oraz poszanowanie piękna polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach, czy w parkach.

Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i jest realizowana w ramach projektu „Niepodległa”. W akcję włączyły się Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w całej Polsce.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.9.2018 08:00
środa, 19.9.2018 12:46
poniedziałek, 10.9.2018 08:00
biura do wynajęcia
monitoring GPS
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sklep AZE
Wypożyczalnia osuszaczy
części Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele