komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Wrocław zmierzy czasy przejazdów tramwajów

czwartek, 11.7.2019 15:17 , komentarze: 1 , odsłony: 766

Departament Infrastruktury i Transportu UMW wraz z MPK przeprowadzą we Wrocławiu test prędkości przejazdu tramwajów. Badanie potrwa tydzień. Jego celem jest dokładne sprawdzenie, ile czasu zajmują przejazdy oraz optymalizacja i usprawnienie rozkładów jazdy. 

W sobotę, 13 lipca br., rozpocznie się we Wrocławiu pierwszy test prędkości przejazdów tramwajów. Badanie będzie trwało do piątku, 19 lipca. W tym okresie tramwaje będą ruszały z przystanków startowych zgodnie z rozkładem jazdy, ale czas przejazdu ma być dostosowany nie do ustalonego rozkładu jazdy, ale do możliwości trasy i pojazdu, jakości torowisk oraz natężenia ruchu. Badanie będzie realizowany we wskazanym terminie od godziny 6:00 rano do godziny 20:00. 

Test, w takiej formule, będzie wykonywany po raz pierwszy – wyjaśnia Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. – Jego celem jest przede wszystkim optymalizacja i usprawnienie czasów przejazdów tramwajów, jak również aktualizacja rozkładów jazdy. Wyniki badania mogą nam pokazać, że na niektórych liniach tramwajowych czas przejazdu należy skrócić, a na innych liniach natomiast wydłużyć. Zależy nam na usprawnieniu komunikacji miejskiej dla mieszkańców Wrocławia, planujemy szereg zmian i usprawnień, a wakacje są najlepszym okresem do przeprowadzenia takiego badania. 

W czasie wykonywania testu pasażerowie będą musieli wziąć pod uwagę to, że tramwaj może przyjechać wcześniej lub odjechać później. Takie różnice czasowe będą szczególnie zauważalne na końcowych przystankach na danej trasie. Należy jednak pamiętać, że informacje na temat aktualnych czasów odjazdów tramwajów z danego przystanku będą publikowane na tablicach DIP. 

Uzyskane wyniki badań zostaną przeanalizowane, a ich wnioski mają posłużyć do przygotowania aktualizacji rozkładów jazdy, optymalizacji czasów przejazdów tramwajów oraz dostosowania zmian do systemu ITS. 

 

Wasze komentarze

Super pomysł tylko jak zawsze nikt nie bierze pod uwagę...
czwartek, 11.07.2019 16:52 autor: Xxx
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki