komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Wrocław z najlepszymi barmanami w kraju!

sobota, 11.5.2019 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 421
kategorie artykułu:

Kto by przypuszczał, że zawód barmana należy do tak konkurencyjnych? W przypadku World Class to zarazem rywalizacja barów i emocjonująca bitwa miast. Do piątego finału konkursu zakwalifikowało się 12 barmanów z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia.

W 2019 roku World Class świętuje swoją piątą rocznicę w Polsce. Do tej pory już czterech barmanów reprezentowało nasz kraj w globalnych konkursie. Marcin Kruk (Berlin, 2018), Janusz Lemiesz (Meksyk, 2017), Paweł Rodaszyński (Miami, 2016) i Mateusz Szuchnik (Kapsztad, 2015) – to dziś gorące nazwiska sceny barowej, trenerzy, eksperci i koktajlowi influencerzy. Wkrótce, bo już w czerwcu poznamy piątego, polskiego delegata do finału World Class Competition, który tym razem odbędzie się w Szkocji.

Choć co roku w krajowych półfinałach rywalizują reprezentanci barów z różnych miast, do tej pory swoją dominację w finałach polskiej edycji konkursu utrzymywali barmani ze stolicy. Jak będzie tym razem?

Jest ich dwanaścioro. Mają od 23 do 30 lat, wśród nich 1 kobieta. Pracują na co dzień w 11 koktajlbarach w sześciu miastach w Polsce. Wszyscy zadziwili międzynarodowe grono jurorów, którzy w przystąpili do oceny umiejętności 30 półfinalistów z całego kraju. Wyposażeni w wiedzę, od 2 do 12 lat praktyki za barem oraz konkursowe doświadczenie w krajowym półfinale World Class, w czerwcu zmierzą się o tytuł polskiego Barmana Roku 2019. Zwycięzca wyjedzie na globalne zawody, które tym razem odbędą się w światowej stolicy whisky: Szkocji. Tam zmierzy się z barmanami 60 krajów o tytuł mistrza świata.

Kto reprezentuje Wrocław w Top 12 World Class Poland 2019?

Daniel Kędzior

Lat 25, za barem od 5 lat. Szef baru w Papa Bar, Wrocław.

Urodził się Rzeszowie. Ukończył geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Tymczasowa praca za barem w czasie studiów przerodziła się w pasję, która zagwarantowała mu podium w kilku krajowych konkursach barmańskich. W World Class Poland swoich sił próbuje po raz drugi. W pracy za barem najbardziej ekscytuje go możliwość zaskakiwania gości smakami i aromatami, których nie znali do tej pory.

Maciej Krzywoszyński

Lat 23, za barem od 2 lat. Barman w Papa Bar, Wrocław.

Posiadacz tytułu inżyniera produkcji, a wkrótce magister zarządzania produkcją, który sprawnie połączył studia dzienne z pracą za barem. Jak na dobrego menedżera przystało, sprawnie zarządza swoim czasem, by szlifować umiejętności barmańskie, pogłębiać wiedzę o smakach i eksperymentować z nowymi recepturami. Specjalizuje się w koktajlach z udziałem warzyw, mięty i herbaty.

 

Wasze komentarze

czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
środa, 1.7.2020 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki