Wrocław najnowocześniejszym miastem w Polsce?

czwartek, 1.2.2018 16:10 629 0

Umowa na nowy system dystrybucji biletów, którą miasto Wrocław podpisało z Mennicą Polską S.A w marcu br., zakłada m.in.: więcej biletomatów na przystankach, instalację w środkach komunikacji miejskiej inteligentnych kasowników, jak również  więcej biur obsługi klienta, także dla studentów. Pasażerowie będą mogli kupić bilet również za pomocą aplikacji mobilnych. Nowy system zacznie działać już od 8 marca 2018 r. 

Ponadto, w ramach nowego systemu pojawi się 3300 inteligentnych kasowników, które zastąpią  820 mobilnych biletomatów  w pojazdach komunikacji miejskiej. W ramach jednego urządzenia zostały zintegrowane trzy funkcje umożliwiające: wniesienie opłaty przy użyciu karty płatniczej, wniesienie opłaty elektronicznej z portmonetki na karcie Urbancard, jak również skasowanie biletu papierowego.  Warto przy tym zauważyć, że dotychczas automat biletowy w pojeździe był jeden, natomiast kasowników będzie zawsze po kilka sztuk.  

Nowy system będzie bardzo wygodny dla pasażerów z wielu powodów. Przede wszystkim z uwagi na: szybkość realizacji transakcji zakupu biletu w pojeździe komunikacji miejskiej, dzięki tzw. odroczonej autoryzacji, możliwość dokonania płatności w różnych formach, także z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, czy też więcej stacjonarnych biletomatów. Mennica Polska stworzyła pierwsze w Polsce na taką skalę rozwiązanie  (wcześniej, w węższym zakresie, było wdrożenie w Jaworznie, a potem w Łodzi), w którym karta bankowa służy do zapłaty za przejazd, a jednocześnie jest identyfikatorem w przypadku kontroli. Bezpieczeństwo takiej transakcji jest zgodne ze standardami organizacji płatniczych VISA i MasterCard, co daje pasażerom gwarancję najwyższej jakości.

/Informacja prasowa 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)