komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Wracał z imprezy, uderzył w barierki oddzielające jezdnie.Był pod wpływem alkoholu

wtorek, 26.5.2020 12:36 , komentarze: 1 , odsłony: 906
kategorie artykułu:

Policjanci z drogówki zostali skierowanie przez Oficera Dyżurnego do obsługi zdarzenia drogowego na ulicy Borowskiej. 28-letni kierujący wyznał, że wracał od znajomych i jadąc w kierunku centrum miasta, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego uderzył w barierki oddzielające dwie jezdnie. Powodem zaistniałej sytuacji mógł być krążący w jego organizmie alkohol, badanie alkomatem wykazało 0.5 promila.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zajmują się na co dzień obsługą kolizji i wypadków na terenie miasta, a także całego powiatu wrocławskiego. Mundurowi w środku nocy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Borowskiej.

Już po kilku chwili byli na miejscu stwierdzając zaistnienie zdarzenia drogowego, w którym to kierujący osobową Mazdą jadąc w kierunku centrum miasta, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w barierki oddzielające jezdnie.

Brak możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu był zapewne podyktowany wypitym wcześniej alkoholem. Badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało 0.5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że wraca od znajomych z imprezy. Niestety wybrał najgorszy możliwy środek transportu, mając na uwadze jego stan trzeźwości.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przemyślane kierowanie pojazdami. W przypadku wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości wybierzmy inny środek transportu, wykluczający konieczność osobistego nim kierowania.

Teraz to sąd zadecyduje jakie konsekwencje poniesie nieodpowiedzialny kierujący. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Ło matko i córko.Żeby aż tak się schlać ?
wtorek, 26.05.2020 22:09 autor:
poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki