Wpadli z narkotykami na wrocławskim dworcu kolejowym

piątek, 3.7.2020 14:07 615 0

Dolnośląscy policjanci każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Aby wyeliminować z ulic Dolnego Śląska jak największą ilość substancji odurzających, w działania przeciwko osobom parającym się narkotykowym procederem włączają się funkcjonariusze ze wszystkich jednostek garnizonu. Tym razem zabronione środki zabezpieczyli mundurowi z Komisariatu Kolejowego KWP we Wrocławiu, którzy na największym wrocławskim dworcu kolejowym zatrzymali dwie osoby posiadające przy sobie narkotyki.

Funkcjonariusze Komisariatu Kolejowego KWP we Wrocławiu wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego, gdy na terenach kolejowych możemy zaobserwować wzmożony ruch osób udających się na letni wypoczynek, intensyfikują swoje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa  wszystkim podróżnym. Jednym z aspektów tych akcji jest kontrolowanie osób małoletnich, które bez opieki dorosłych przebywają na dworcach, co w czasie wakacji może wiązać się m.in. z ich ucieczką z domu. Podczas jednego z takich sprawdzeń na dworcu kolejowym Wrocław Główny, u 16-latki mundurowi ujawnili marihuanę. Mieszkanka Obornik Śląskich miała przy sobie kilka gram tego narkotyku. Dziewczyna została zatrzymana i po wykonaniu czynności procesowych przekazana prawnemu opiekunowi.

Druga osoba z nielegalnymi środkami wpadła w ręce policjantów w zasadzie na własne życzenie. Zatrzymany mężczyzna postanowił ukraść artykuły spożywcze z jednego z marketów znajdujących się na terenie dworca, ale jego plan nie wypalił, ponieważ został ujęty przez ochronę sklepu. Wezwani na miejsce funkcjonariusze ukarali złodzieja mandatem karnym, ale zainteresowali się również „asortymentem”, który miał przy sobie. Po dokładnym sprawdzeniu odzieży i bagażu mężczyzny, mundurowi znaleźli woreczek strunowy z zawartością kilku tabletek w różnych kolorach. Wstępne badanie ujawnionych substancji wykazało, że było to MDMA. Ich właściciel odpowie teraz przed sądem za posiadanie zabronionych środków.

źródło: Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz