Wpadł przez unoszący się na klatce schodowej zapach marihuany

czwartek, 14.5.2020 15:04 1994 2

Na klatce unosił się charakterystyczny zapach marihuany. Był tak intensywny, że ktoś wezwał na miejsce Policję. Funkcjonariusze szybko wytypowali mieszkanie do kontroli. Drzwi otworzył im 34-latek, który po krótkiej rozmowie z policjantami sam wydał im wszystkie posiadane przez siebie narkotyki. Było tego niemało, bo aż 1000 porcji handlowych. Twierdził, że sam wszystko wyhodował. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem za posiadanie środków zabronionych.

Oficer dyżurny odebrał telefon ze zgłoszeniem, iż na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym znajdujących się na wrocławskim Gądowie unosi się zapach palonej marihuany. Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce. Drzwi wytypowanego mieszkania otworzył 34-latek, który nie miał zamiaru utrudniać funkcjonariuszom  wykonywanie czynności. Zapytany o posiadanie środków odurzających, wyznał, że ma je w mieszkaniu, po czym dobrowolnie wydał policjantom środki odurzające.

Wrocławianin oświadczył, że narkotyki są jego własnością i że sam je wyhodował. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 1000 porcji handlowych marihuany.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O losie miłośnika marihuany zadecyduje sąd. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych może wiązać się z pobytem za kratkami nawet do 3 lat. W przypadku posiadania ich znacznej ilości kara pozbawienia wolności może wzrosnąć do nawet 10 lat.

W obecnych czasach niektórzy ludzie niestety traktują marihuanę, jako zwykłą używkę. Wielu osobom wydaję się bowiem, że nie ma szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Przez to przeświadczenie osoby palące tzw. „zioło” uważają, że kary związane z posiadaniem marihuany, bądź wprowadzaniem jej do obrotu są zbyt surowe. Jednak jak wszyscy wiemy, co jest też naukowo udowodnione, każdy narkotyk niszczy organizm człowieka, a w szczególności młody rozwijający się. Dlatego, tak ważna jest walka z przestępczością narkotykową, w tym z osobami zajmującymi się rozprowadzaniem środków odurzających.

/KMP Wrocław 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

niedziela, 17.05.2020 17:10
Przeciesz na tym nawed zarobku nieMial DLAtego oddal takie topy...
piątek, 15.05.2020 11:22
"każdy narkotyk niszczy organizm człowieka" poza legalnym narkotykiem, alkoholem, który...

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz