Wolf Motorsport przed 4.Rundą Tarmac Masters

środa, 22.8.2018 15:46 1811 0

Czwarta runda rajdu Tarmac Masters 2018 rozgrywana na terenie Gmina Nowa Ruda, to jedna z najbardziej lubianych i licznych edycji tego sezonu. Dwa nowe odcinki, w tym jeden o tajemniczej nazwie KOSMOS, zapowiadają “wszech-świetną” rywalizację.   

Na rajd zgłosiło się 129 załóg, w tym trzy Renault Clio z teamu Wolf Motorsport. 26 sierpnia w Słupcu i okolicach na kierowców będzie czekać aż 6 odcinków specjalnych o łącznej długości do 35 km (nowe odcinki to Kosmos i Jugów). Podczas 4. rundy zostaną zorganizowane zawody zarówno Rajdu Okręgowego dla zawodników z licencjami (w RO1 pojedzie załoga Kamil Winnicki/Tomasz Siwak), jak i Super KJS (w SK4 pojadą teamy: Jakub Gieruszczak/Mateusz Radecki oraz Paweł Cichoń/Tomasz Gawroński). 

Kamil Winnicki, kierowca zapytany o przygotowanie siebie i auta do tego rajdu, mówi:  “Do tej pory istniało w naszym samochodzie serwo hamulcowe, które odpowiedzialne jest za wspieranie kierowcy w hamowaniu pojazdu. To taki “bajer”, który jako pośrednik wzmacnia siłę stopy w stosunku do tej na tarczy hamulcowej. Prościej? To dzięki temu kobiety w pięknych szpilkach nie muszą się siłować stopą, aby zatrzymać pojazd. ;-) Zauważyłem, że żeby wygrywać rajdy trzeba mniej hamować, dlatego postanowiłem moim stopom tę czynność utrudnić. W trakcie urlopu ćwiczyłem łydki na rowerze, a chłopaki z warsztatu “Osobowe i Rajdowe” przerabiali układ hamulcowy. Liczę na pozytywne skutki podczas następnej rundy Tarmac Masters!”. Z Winnickim w tym rajdzie pojedzie gościnnie pilot Tomasz Siwak

Niewidziany w ostatniej rundzie TM Jakub Gieruszczak tak opisuje udział w 4.rundzie:  “Po małej przerwie wracamy na odcinki. Tym razem w nieco innym składzie, będziemy szukać prędkości z nowym pilotem, Mateuszem Radeckim. Oesy wydają się być szybkie, trzeba będzie cisnąć od samego początku. Jedziemy po swoje z dobrym nastawieniem, bez oglądania się za siebie”.  Mateusz Radecki potwierdza: “Celem na ten rajd jest zgrać się razem z Kubą. Będzie to nasz pierwszy wspólny przejazd. Odcinki jakie na ten rajd organizator przygotował są w kilku miejscach podchwytliwe i szybkie.”. 

Paweł Cichoń po ostatnim rajdzie wyregulował wybierak skrzyni biegów, który sprawiał wówczas problemy. Zapytany o oczekiwania- odpowiada: “Nadal nie jestem rozjeżdżony w aucie, więc ciężko celować w konkretne pozycje na mecie. Naszym celem jest ukończyć rajd, a pierwsza 10 była by dla nas przyzwoita lokata. Ta runda ma być nierówna, techniczna i kręta, więc liczę, że nasze Clio pokaże co potrafi. Wszystkie odcinki będą jechane przez nas po raz pierwszy, więc nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć nic o trudności. Na pewno ja z pilotem Tomaszem Gawrońskim postaramy się dobrze bawić, a jak nic nie zepsujemy, to wynik sam się zrobi.”. 

Warto dodać, że dla całej rajdowej i nierajdowej społeczności Wolf Motorsport jak zawsze utworzył w aplikacji WhatsApp grupę, w której każdy będzie mógł relacjonować 4. rundę Tarmac Masters. Jest to być narzędzie dla wszystkich Kibiców, ale też załóg, serwisantów i organizatora. Każdy ma możliwość relacjonować rajd, wrzucać na grupę zdjęcia i filmy video. Można też zadawać innym kibicom pytania i odpowiadać na nie na bieżąco w czasie trwania oesów. Celem grupy na WhatsApp jest stworzenie relacji na żywo dla tych którzy są na rajdzie i dla tych, którzy na niego nie dotarli.  

Usługa jest bezpłatna, ale warunkiem korzystania z niej jest zainstalowanie aplikacji na swoim telefonie i posiadanie aktywnego pakietu internetowego. Dołączyć do grupy można również poprzez link: https://chat.whatsapp.com/invite/81ZbEjMUzod1boJpDVokXV 

Wolf Motorsport to stajnia i zespół rajdowy z Wrocławia. W stajni jeżdżą obecnie trzy zespoły w samochody marki Renault Clio Sport. Swoją przygodę z rajdami zaczęli w 2013 roku i od tego czasu odnoszą coraz więcej sukcesów. Drużyna- kiedy nie rywalizuje na oesach- zajmuje się też promocją profilaktyki przeciwnowotworowej, a szczególnie męskich odmian raka. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)