Włamywał się do domów jednorodzinnych i kradł co popadnie

wtorek, 12.10.2021 09:55 126 0

Skuteczna akcja funkcjonariuszy z Siechnic zaowocowała zatrzymaniem mężczyzny, który przyznał się do szeregu włamań do domów wolnostojących na terenie gminy Siechnice oraz gmin ościennych. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili zarówno narzędzia służące do prowadzenia nielegalnego procederu jak i przedmioty, które padły jego łupem. Na trop naprowadził ich moduł GPS zamontowany w skradzionej kosiarce.

W ubiegłym tygodniu mundurowi z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Siechnicach pojechali do pobliskiej miejscowości Smolec, gdzie doprowadził ich zamontowany w skradzionej kosiarce nadajnik GPS.

Urządzenie lokalizacyjne, zamontowane przez właściciela kosiarki, wskazało mundurowym osobowe Renault, w pobliżu którego oczekiwali na dalszy rozwój wydarzeń. Na miejscu po chwili zjawił się jego 35-letni właściciel.

W pojeździe poza opisaną kosiarką, znajdowały się również inne, jak się później okazało, pochodzące z kradzieży sprzęty.

Policjanci wraz z zatrzymanym, udali się do wynajmowanego przez niego, w bliskiej okolicy, mieszkania, w którym odnaleźli kolejne przedmioty pochodzące z jego przestępczej działalności oraz narzędzia, którymi otwierał drzwi do zamkniętych domów.

Na miejscu zatrzymany przyznał się do licznych włamań do posesji na terenie Siechnic oraz sąsiednich miejscowości, skąd pochodziły ujawnione przedmioty.

Całość zgromadzonego w mieszkaniu oraz aucie sprzętu w tym narzędzia ogrodowe, elektronarzędzia, rowery, zegarki oraz wiele innych przedmiotów, obecni na miejscu funkcjonariusze zespołu dochodzeniowo-śledczego poddali oględzinom oraz zabezpieczyli, a następnie przewieźli do Komisariatu Policji w Siechnicach.

Zatrzymany włamywacz został przewieziony i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za swoją przestępczą działalność odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze ustalają do kogo należą odnalezione przedmioty, co umożliwi ich zwrot prawowitym właścicielom.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)