komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Włamał się do sklepu i ukradł alkohol. Łup spożywał na miejscu

środa, 10.6.2020 09:32 , komentarze: 0 , odsłony: 413
kategorie artykułu:

Mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem do marketu, został zatrzymany na gorącym uczynku przez mundurowych z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle. Sprawca wcześniej zbił szybę w jednym ze sklepów, wszedł do jego wnętrza, a następnie zaopatrzył się w pudełko pełne alkoholu. Jednak nie uciekł daleko, ponieważ ,,uległ pokusie’’ i już na miejscu zaczął konsumować swój łup…

Informację o prawdopodobnym włamaniu policjanci z komisariatu na wrocławskim Osiedlu otrzymali kilka minut po północy. Minęła zaledwie chwila, a na miejscu pojawili się funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Już od samego początku było wiadomo, że ta interwencja nie będzie należała do skomplikowanych, a ustalenie i zatrzymanie sprawcy było jednym z najszybszych w karierze doświadczonych wrocławskich mundurowych.
Przy sklepie policjanci zauważyli mężczyznę, który został wskazany przez osobę zgłaszającą, jako sprawca włamania do marketu. 44-latek podczas rozmowy z mundurowymi, otwarcie przyznał się do kradzieży alkoholu, który jak się okazało, zaczął już spożywać. Mężczyzna dostał się do wnętrza placówki handlowej w mało subtelny sposób – po prostu wybił szklaną witrynę i wszedł do środka. Podczas tej czynności dodatkowo mocno zranił się w rękę. Gdyby nie zgłoszenie o włamaniu, jego zdrowie mogło być zagrożone, ponieważ rana wymagała pomocy medycznej udzielonej przez przybyłych na miejsce ratowników.
Mężczyzna zdążył wynieść ze sklepu karton z alkoholem i nawet zaczął się nim raczyć. Niestety w takich ilościach, które następnie uniemożliwiły mu poddanie się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Swoim zachowaniem doprowadził do strat przekraczających kwotę 3 000 złotych. 44-latek został zatrzymany i po opatrzeniu rany w szpitalu, trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu teraz może kara maksymalnie 10 lat pozbawienia wolności. O jej wysokości zdecyduje sąd.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

czwartek, 23.7.2020 12:19
środa, 22.7.2020 12:22
poniedziałek, 20.7.2020 13:08
poniedziałek, 20.7.2020 13:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki